Rynki spokojne po weekendowych atakach

Wydarzenia we Francji w sposób istotny nie wpłynęły na rynki finansowe. Indeksy i waluty pozostały na poziomie piątkowego zamknięcia.

 

Początek tygodnia na rynku walutowym rozpoczął się w większości przypadkach dość spokojnie. Główna para EUR/USD utrzymuje się w rejonie ubiegłotygodniowych minimów, a zakres zmian w ostatnich godzinach wynosi zaledwie ok 20-30 pipsów. Sytuacja ta może zostać utrzymana przez większość dnia z uwagi na brak zaplanowanych istotnych wydarzeń. Dość spokojnie wygląda również sytuacja na rynku akcyjnym, gdzie DAX odnotowuje niewiele ponad 0,1% wzrost. Francuski CAC40 notowany jest na poziomach z piątkowego zamknięcia sesji.

Pomimo tego iż piątkowe zamach nie zdołały wprowadzić zamieszania na rynkach finansowych to widoczny jest wzrost awersji do ryzyka, co przekłada się na wzmożone zainteresowanie wokół amerykańskich obligacji oraz niewielkim jak na razie odbiciem na rynku złota. Nic jednak na razie nie wskazuje aby taka sytuacja miała się dalej utrzymywać.

Większych zmian na rynku będzie można oczekiwać z kolei podczas jutrzejszej sesji, kiedy to poznamy odczyty inflacyjne z Wielkiej Brytanii oraz USA.

 

GBP/AUD – szykowanie do wybicia

Na parze GBP/AUD widoczne jest coraz większe zawężenie poprzez wyrysowane dolne i górne ograniczenie. Dość niska zmienność, która miała miejsce w ostatnich dniach może niedługo zostać zachwiana próbami wybicia któregoś z tych ograniczeń, co w końcowym efekcie powinno wskazywać dalszy kierunek.

Cały czas notowania omawianej pary znajdują się w wyraźnym trendzie wzrostowym, który póki co pozostaje niezagrożony. W przypadku pokonania górnego oporu, popyt będzie miała otwartą drogę w kierunku październikowych szczytów. Pokonanie wsparcia otworzy zaś drogę w stronę 2,08700.

 

Dział analiz, Traders Trust

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.