Sejm przyjął zmiany w podatkach CIT i PIT

Sejm uchwalił zmiany w ustawach podatkowych. Ich celem jest uszczelnienie systemu poboru podatku CIT. Ustawa trafi do Senatu – podaje Businessinsider.com.pl.

 

Posłowie zdecydowali o przyjęciu:

  • rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od     osób fizycznych,
  • ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
  • ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 

"Projekt dotyczy uszczelnienia systemu podatkowego od osób prawnych, tak aby zapewnić powiązanie wysokości płaconego podatku przez duże przedsiębiorstwa, w szczególności przedsiębiorstwa międzynarodowe, z faktycznym miejscem uzyskiwania przez nie dochodu" - napisała Kancelaria Sejmu na Twitterze.


Wyższa kwota wolna od podatku

Ustawa podnosi także wysokość kwoty wolnej od podatku PIT dla najmniej zarabiających - do 8 tys. z 6,6 tys. zł. Podniesiono także o 100 proc. limit 50-proc. kosztów uzyskania przychodu dla twórców - do kwoty 85 528 zł.


Za przyjęciem ustawy głosowało 240 posłów, przeciw było 189, a 10 wstrzymało się od głosu - czytamy w podsumowaniu.  (jmk)


Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.plOceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
53%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.