Sprzedaż mieszkania ze spadku bez PIT

Osoba, która odziedziczyła mieszkanie, nie będzie musiała czekać 5 lat, żeby je sprzedać i nie zapłacić podatku. Nowe przepisy mają wejść w życie w 2019 roku - informuje  Businessinsider.com.pl za "Dziennikiem Gazetą Prawną".

 

Teraz, żeby sprzedać odziedziczoną nieruchomość bez PIT, trzeba czekać pięć lat od śmierci spadkodawcy. Inaczej płaci się 19 proc. od uzyskanego dochodu. Według nowych zasad okres ten ma być liczony od daty nabycia nieruchomości lub jej wybudowania.

 

Według gazety nowelizacja przepisów  będzie też korzystna dla wdowców i rozwodników, którzy toczyli długoletnie spory z fiskusem. Chodzi o sprzedaż nieruchomości nabytej do majątku wspólnego, a sprzedawanej przez jednego z małżonków po rozwodzie lub śmierci partnera – podano w informacji.

 

Skarbówka do tej pory traktowała rozwód lub śmierć partnera jako datę nabycia nieruchomości i żądała zapłaty podatku. Po zmianach pięć lat będzie liczone od momentu nabycia nieruchomości do majątku wspólnego – informuje portal.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Gazetaprawna.pl / Businessinsider.com.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.