Strumień pieniędzy z OFE

Decyzja w sprawie OFE zapadnie już w kwietniu, a pieniądze – średnio ponad 10 tys. zł na osobę – mogłyby się znaleźć na naszych kontach jeszcze w tym roku. Te środki będą już nasze i w przyszłości żaden rząd nie będzie mógł nam ich zabrać – podaje Se.pl.

 

Decyzja o przeniesieniu całości pieniędzy dziś zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) na prywatne indywidualne konta emerytalne (IKE) zostanie podjęta jeszcze w kwietniu. Sama operacja może być z kolei przeprowadzona w tym roku, wynika z nieoficjalnych informacji "Super Expressu".

- Wszystkie pieniądze zgromadzone w otwartych funduszach emerytalnych zostaną przelane na prywatne indywidualne konta emerytalne. Z naszych informacji wynika, że decyzja zapadnie już w kwietniu, a pieniądze – średnio ponad 10 tys. zł na osobę mogłyby się znaleźć na naszych kontach jeszcze w tym roku. Te środki będą już nasze i w przyszłości żaden rząd nie będzie mógł nam ich zabrać - czytamy.


W lutym premier  zlecił Ministerstwu Finansów analizę wariantu przekazania 100 proc. środków z OFE. To istotna zmiana, bo do tej pory rząd przedstawiał projekt, w którym na prywatne konta wpłynęłoby jedynie 75 proc. zgromadzonych przez nas środków, a reszta zostałaby przekazana do Funduszu Rezerwy Demograficznej - podano dalej.


Według portalu, premier RP i prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR)  obstawali jednak za całkowitą prywatyzacją OFE.

- Z  ustaleń gazety wynika, że po długich rozmowach do takiego wariantu udało się również przekonać Ministerstwo Rodziny. W tej chwili nie ma już zatem żadnych politycznych przeszkód w realizacji tego projektu".  


„SE” wyliczyło, że każdy z 16 mln uczestników OFE dostałby średnio 10 tys. zł. OFE zostałyby przekształcone w otwarte fundusze inwestycyjne, a PTE w TFI, czyli środki byłyby nadal zarządzane przez te same instytucje. Nie byłoby już dopłat z ZUS do OFE  - podsumował portal Se.pl.    (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Se.pl

 


Tagi: OFE,Rząd RP,ZUS,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.