Trudniej i mniej środków z UE

W rozmowie z Business Insider Polska europoseł Janusz Lewandowski, były unijny komisarz ds. budżetu podał, że nie mamy  dobrych kart rządowych do rozgrywki budżetowej. Należy liczyć się z tym, że dostaniemy mniej pieniędzy z UE  i że będą one trudniejsze do zdobycia.  

 

Zdaniem obecnego rządu szanse na uchwalenie jeszcze w tym roku unijnego budżetu na lata 2021-2027 są niewielkie. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński mówił, że negocjacjom finansowym nie służą ani wybory do PE, ani do Sejmu w Polsce. Według Janusza Lewandowskiego naszej sytuacji nie poprawia również polityka obecnego rządu – czytamy w informacji.

 

- Zawisła nad nami groźba zawieszenia funduszy - także rolnych, jeżeli uzna się, że Polska nie jest krajem praworządnym. To największe niebezpieczeństwo - zaznacza europoseł PO.

 

Zdaniem polityka najłatwiejsze będą do wzięcia pieniądze związane z inwestycjami w czyste środowiska i powietrze. Trudniej będzie o pieniądze na infrastrukturę, bo - jak zaznaczał Lewandowski podczas Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie - Bruksela niesłusznie uważa, że Polska już się wybudowała – napisał portal Businessinsider.com.pl.   (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.