Turystyka jutra i experience economy - zapraszamy na Konferencję Kongresu Turystyki Polskiej!

Świdnica po raz piąty organizuje ogólnopolską debatę dla przedsiębiorców i samorządowców w ramach idei Kongresu Turystyki Polskiej. Spotkanie w tym roku w głównej mierze poświęcone doświadczeniu w rozwoju turystyki jutra

 

O emocjach, kontrowersyjności, sporcie, kulturze, historii, samorządzie, trudnym dziedzictwie, nowych technologiach, innowacjach i wielu innych aspektach, które składają się na klasyczny experience economy i mogą zarówno rozwijać rosnący polski sektor turystyczny, jak i go blokować będzie mowa podczas piątej już konferencji Kongresu Turystyki Polskiej, która jesienią odbędzie się w przepięknej dolnośląskiej Świdnicy.

 

Tym razem organizatorzy zaplanowali dwudniową debatę w dniach 16-17 października 2019 r., dedykowaną przedsiębiorcom, pracownikom branży turystycznej, samorządowcom oraz przedstawicielom świata nauki.

 

W jej trakcie tradycyjnie odbędą się sesje plenarne oraz merytoryczne warsztaty z udziałem ekspertów praktyków, które zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Szczegółowy program wydarzenia będzie dostępny na początku sierpnia, jednak już dziś wiadomo, że będzie on bardzo interesujący i wszyscy, dla których rozwój turystyczny ma szczególne znaczenie, powinni zawitać do Świdnicy, na konferencję, która na stałe wpisała się już w kalendarz najważniejszych wydarzeń turystycznych Polski.

 

Wśród tematów, które przewijać się będą w wystąpieniach i panelach dyskusyjnych, każdy znajdzie coś cennego i godnego uwagi dla siebie. Coś, co pozwoli pogłębić wiedzę oraz wymienić się cennymi doświadczeniami – dobrymi i nie zawsze najlepszymi praktykami, o których również warto rozmawiać. – W tym roku podczas konferencji Kongresu Turystyki Polskiej skupimy się mocno na doświadczeniu, w kontekście rozwoju turystyki, w szczególności turystyki jutra, co jest ważne zarówno dla przedsiębiorców turystycznych, jak i dla samorządowców już nie tylko koordynujących współpracę na rzecz turystyki w swoich gminach i regionach, ale coraz częściej i aktywniej kreujących także własne produkty turystyczne w postaci materialnych atrakcji turystycznych i interesujących wydarzeń kulturalnych czy sportowych – mówi Sylwia Osojca-Kozłowska, koordynator Kongresu Turystyki Polskiej, i dodaje: – Nie odchodzimy od wątku innowacyjności na rynku turystycznym, gdyż ten bardzo ciekawy i  inspirujący temat jest niewyczerpalny. Dlatego już dziś zapraszam do współpracy i kontaktu wszystkich, którzy mają czym pochwalić się w tym temacie.

 

Zarówno na sali plenarnej jak i podczas sesji warsztatowych nie zabraknie tematów, podczas których będzie można dowiedzieć się m.in. tego jak skutecznie dotrzeć do turysty z własną ofertą przekonując go, by kolejny krok chciał postawić właśnie u nas – w naszym regionie, mieście, gminie, w hotelu czy restauracji i tu zostawić część swoich pieniędzy. Uczestnicy będą mogli rozmawiać o współpracy i tworzeniu wspólnych produktów, dowiedzą się jak konkurencję przekształcić w kreatywną współpracę przynoszącą zyski. Jako że coraz częściej podczas dyskusji o turystyce jutra, na wierzch wychodzą trudne, ale bardzo ważne tematy dla mniejszych podmiotów oraz gmin i ich społeczności, takie jak niechciane dziedzictwo, turystyka historyczna   w kontekście polityki historycznej kraju i regionów – podczas tegorocznej debaty turystycznej w Świdnicy te wątki zostaną także podjęte, gdyż niekiedy bardzo skutecznie uniemożliwiają rozwój.

 

- Pięć lat temu podjęliśmy wyzwanie stworzenia w Świdnicy centrum dyskusyjnego, dotyczącego polskiej turystyki. Udało się nam połączyć wszystkie środowiska, związane z branżą turystyczną i z satysfakcją muszę powiedzieć, że za każdym razem na konferencjach Kongresu Turystyki Polskiej gościmy grono wspaniałych fachowców i pasjonatów oraz osób wchodzących na turystyczny rynek – żądnych wiedzy. Tegoroczny właśnie powstający program jesiennej konferencji jak zawsze będzie sprzyjał rozwojowi turystyki w naszych regionach i będzie atrakcyjny z punktu widzenia zarówno przedsiębiorców jak i moich koleżanek i kolegów samorządowców - mówi Beata Moskal-Słaniewska, Prezydent Świdnicy.


Szczegółowy program wydarzenia opublikowany zostanie na stronie kongresturystyki.pl w lipcu 2019 roku.
Rejestracja na konferencję rozpocznie się w czerwcu.

 

 

Redakcja Forum Biznesu po raz piąty jest partnerem merytorycznym i patronem medialnym tego wydarzenia. Podczas uroczystej gali 16 października gali wręczone zostaną nagrody najlepszym samorządom w Polsce w konkursie Przyjazna Gmina (w kat. Ekologia i Turystyka) oraz firmom i instytucjom w konkursie Turystyczny Produkt Roku. Zgłoszenia przyjmowane są do końca września!

 

Zdjęcia pochodzą z ubiegłorocznej Konferencji Kongresu Turystyki Polskiej

 

 

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.