Tylko u nas

Świdnica (woj. dolnośląskie) po raz piąty organizuje ogólnopolską debatę dla przedsiębiorców i samorządowców w ramach idei Kongresu Turystyki Polskiej. Spotkanie w tym roku w głównej mierze poświęcone doświadczeniu w rozwoju turystyki jutra
2019-05-13
Gyncentrum, jako jedyne laboratorium w Polsce, dysponuje najnowocześniejszym i najdokładniejszym na świecie sprzętem do sekwencjonowania genomu ludzkiego – System Illumina. Wykrywa nieprawidłowości z niespotykaną dotąd dokładnością i szybkością.
2019-04-23
Franczyza nieruchomości to idealny pomysł na biznes. Współpraca z Grupą WGN to gwarancja sukcesu w branży nieruchomości. Wpływ na to ma rozpoznawalna marka i blisko 30 lat doświadczenia na wymagającym rynku.
2019-04-03
Deimic to działająca od blisko dekady polska firma, która stworzyła ceniony w kraju i za granicą system inteligentnego domu Deimic One.
2019-03-11
O idei patriotyzmu gospodarczego, rozwoju marki, inwestycjach, a także przyszłości firmy, rozmawiamy z Mirosławem Klepackim, Prezesem Zarządu Apator SA.
2019-01-31
W Katowicach odbyło się Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności. Dyskutowaliśmy o zrównoważonym rozwoju, ekologii, RODO oraz synergii sportu i biznesu. Wręczyliśmy też nagrody programów Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności.
2018-11-05
W Świdnicy, pod patronatem Forum Biznesu, odbyła się Konferencja Turystyczna w ramach Kongresu Turystyki Polskiej. Już po raz czwarty w Świdnicy spotkali się przedstawiciele branży turystycznej i paraturystycznej, samorządu terytorialnego i nauki.
2018-10-01
25-26 września w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się doroczne Ostrowskie Forum Rozwoju. Spotkanie gospodarcze samorządu, biznesu, instytucji i organizacji różnych sektorów, w tym roku zostało rozszerzone o Forum Młodzieżowe.
2018-09-12
Słowiańszczyzna a biznes – dyskusja o modzie na słowiańszczyznę odbyła się podczas Festiwalu Mitologii Słowiańskiej w Grodzisku Owidz w gminie Starogard Gdański. Forum Biznesu było partnerem merytorycznym dyskusji.
2018-08-16
Lekarze biją na alarm! W ostatnich latach mamy do czynienia z dramatycznym wzrostem zachorowań na nowotwory jamy ustnej, gardła i krtani. Aż w 1/3 przypadków czynnikiem wywołującym chorobę jest wirus brodawczaka ludzkiego (HPV).
2018-07-24
– Uważamy, że wprowadzony przez nas system sądownictwa spełnia standardy Unii Europejskiej. Pewne korekty zostały przez parlament wprowadzone – powiedział Jacek Czaputowicz, minister spraw zagranicznych, podczas debaty inauguracyjnej Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
2018-05-15
W Krynicy-Zdroju odbyło się Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności, które było zwieńczeniem tegorocznej edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International. Wręczone zostały medale i dyplomy QI 2017 oraz nagrody dla Liderów Społecznej Odpowiedzialności.
2017-11-15
Pod patronatem medialnym i przy wsparciu merytorycznym redakcji Forum Biznesu, 28 listopada w Ostrowi Mazowieckiej odbędzie się III Ostrowskie Forum Rozwoju. r. Tematem tegorocznego Forum będą „Innowacje w samorządzie i biznesie”.
2017-11-22
Po ubiegłorocznym Kongresie Turystyki Polskiej w Świdnicy miasto po raz kolejny zorganizowało dużą ogólnopolską debatę na rzecz turystyki. Tym razem tematem wiodącym dwudniowej konferencji były innowacje w turystyce. Forum Biznesu było partnerem merytorycznym wydarzenia.
2017-09-05
Wg najnowszych danych GUS, pierwszą połowę 2017 r. polski handel zagraniczny kończy na plusie, z nadwyżką 972,3 mln EUR w bilansie handlowym. Do końca roku, mimo wysokiej dynamiki (+8,4% r/r), eksport może nie utrzymać przewagi nad szybciej rosnącym importem (+10,9% r/r). Czy to koniec nadwyżki w saldzie wymiany zagranicznej Polski?
2017-08-16
O bogatym dorobku i o przyszłości Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków S.A. opowiada Prezes Zarządu Pan Mariusz Ciechomski.
2017-08-08
Exact Systems jest jedną z pierwszych polskich firm działających w automotive, która dostrzegła potencjał Turcji. Spółka od 5 lat kontroluje w tym kraju produkowane samochody i części do nich, zatrudnia już ponad 300 pracowników oraz współpracuje z ponad 35 producentami motoryzacyjnymi, m.in. z Oyak Renault i Ford Otosan.
2017-08-08
Z inicjatywy Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Radomsku, 23 czerwca br. odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości. Dzień zaowocował ważnymi i rzeczowymi dyskusjami o potencjale rozwoju gospodarczego miasta i regionu.
2017-06-28
Pod patronatem i z aktywnym, merytorycznym udziałem Forum Biznesu, w Radomsku odbyło się Radomszczańskie Forum Przedsiębiorczości.
2017-06-22
Dokładnie 1 lutego br. minęło 40 lat od oficjalnego rozpoczęcia działalności Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk – instytucji, która wniosła niebagatelny wkład w światowe badania i misje kosmologiczne. Z tej okazji, 6 czerwca w siedzibie CBK odbyła się uroczystość jubileuszowa.
2017-06-08
Polityka klimatyczna, bezpieczeństwo energetyczne, inicjatywa Trójmorza, zarządzanie infrastrukturą sportową, kobiety w biznesie, inwestowanie w samorządach oraz przemysł 4.0 – m.in. te tematy poruszono ostatniego dnia IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
2017-05-15
Rozmowa z Robertem Michalskim, Prezesem Zarządu BEST-POL S.A., producentem hal namiotowych, konstrukcji stalowych i aluminiowych, plandek samochodowych oraz wyrobów z PCV.
2017-03-29
Polityka klimatyczna, finansowanie gospodarki, elektromobilność - to m.in. kolejne ważne tematy drugiego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który zakończył się w Katowicach
2017-05-12
W Katowicach trwa debata nad przyszłością gospodarki w Polsce, w Europie i na świecie. - Nie boimy się dużych inwestycji publicznych, chcemy Zachód nie tylko dogonić, ale i przeskoczyć – zadeklarował premier Mateusz Morawiecki podczas jednej z sesji Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
2017-05-11
Forum Biznesu obecne jest podczas IX Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który trwa w Katowicach. Relacje z tego ważnego, międzynarodowego wydarzenia gospodarczo-politycznego na ForumBiznesu.pl. Tegoroczny Kongres ma rekordową frekwencję.
2017-05-10
Odpowiedź na pytanie, jak zdobyć pierwszy milion, nie jest prosta. W przeciwieństwie do pytania o to, gdzie warto go zdobyć. A brzmi ona: w Świdnicy. To właśnie tam od pół roku realizowany jest program „Zostańcie z nami”, który zachęca młodych do związania swojej przyszłości z dynamicznie rozwijającym się miastem.
2017-03-23
Wypłaty odszkodowań w UE: Polska na 5 miejscu… od końca W ostatnich miesiącach, ku niezadowoleniu posiadaczy samochodów ubezpieczenia komunikacyjne OC zdrożały średnio o 50%. Dlaczego również dla tych, którzy mają bezszkodową historię ubezpieczenia i maksymalne zniżki?
2017-02-13
Przyszedł czas na podbój kolejnej części rynku logistycznego – logistyki magazynowej. Rozmowa z Łukaszem Greinke – Prezesem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
2016-12-02
12 grudnia odbyło się spotkanie przedsiębiorców, prawników, polityków i organizacji pozarządowych podczas Forum dla Wolności i Rozwoju. Rozmowa z dr. Henrykiem Siodmokiem, Prezesem Gruypy ATLAS, inicjatorem Forum.
2016-12-15
Perspektywy gospodarczego rozkwitu miasta i regionu poprzez wykorzystanie potencjału ważnego węzła komunikacyjnego – to główne założenie tegorocznego II Ostrowskiego Forum Rozwoju, które pod patronatem Forum Biznesu odbyło się w Ostrowi Mazowieckiej.
2016-12-07
„Biznes dla klimatu. Koszty operacyjne budynków biurowych” to pionierski raport, porównujący eksploatację budynków certyfikowanych i niecertyfikowanych w Polsce. To pierwsze i jedyne tego typu badanie, oparte o dane pokazujące zużycie energii w 48 budynkach biurowych.
2016-11-09
Zrozumienie różnic między przedsiębiorcami i sposobami, w jaki podejmują decyzje, pozwoli uniknąć rozczarowań zarówno im samym, jak i ich kontrahentom. Jest to już możliwe dzięki typologii start-upowców stworzonej przez Akademię Leona Koźmińskiego. Wypełnij test i sprawdź swój wynik.
2016-10-27
W zdecydowanej większości przypadków sukcesy inwestycyjne wynikają z lat doświadczeń, mnóstwa czasu spędzonego przed ekranem komputera, a także pewnego zestawu niezbędnych cech. Całe szczęście cechy te są osiągalne, jeśli jest się poukładanym i wie, czego chce.
2016-10-18
Urban mining, tzw. górnictwo miejskie, zakłada odzysk materiałów z nieużywanej już infrastruktury.. Stare przewody i rury zawierają miedź, stal i aluminium – metale, które z powodzeniem mogą zostać wykorzystane ponownie.
2016-08-09
Polskie firmy za granicą potrafią sprzedać praktycznie wszystko: od zwykłego guzika, poprzez suszone jabłka, ślimaki i... nuty, aż po wystrzałowe sztuczne ognie.
2016-07-27
Podczas gdy w ostatnich latach najgłośniejsze doniesienia o incydentach dotyczyły dużych korporacji, miniony rok przyniósł dużą liczbę ataków skierowanych przeciwko agencjom rządowym. Szacuje się, że około 1/3 cyberataków jest dziś skierowana przeciwko sektorowi publicznemu.
2016-07-06
W najbliższych dniach poznamy decyzję RPP w sprawie stóp procentowych, a z protokołów Fed i Europejskiego Banku Centralnego dowiemy się co słychać w polityce pieniężnej głównych banków centralnych świata. Napłyną także ważne informacje z gospodarek Niemiec, Chin i USA.
2016-07-01
14 projektów dotyczących infrastruktury drogowej otrzyma łącznie 1,2 mld zł z Programu Polska Wschodnia (POPW). Dziś podpisano pierwsze umowy o dofinansowanie dla siedmiu z nich. Unijna dotacja dla tych projektów to w sumie ok. 371,8 mln zł, a ich wartość całkowita wynosi ok. 459 mln zł.
2016-06-29
Wynik czwartkowego referendum w Wielkiej Brytanii może mieć duże znaczenie dla przyszłości finansowej wielu Polaków, zwłaszcza tych zadłużonych w obcych walutach. Znaczny wzrost obciążeń kredytowych na skutek osłabienia kursu złotówki względem szwajcarskiego franka (CHF) to jedna z bardziej prawdopodobnych konsekwencji tzw. Brexitu.
2016-06-22
Głosowanie Brytyjczyków w sprawie ich obecności w Unii Europejskiej zdominuje sytuację na rynkach finansowych w tym tygodniu i usunie w cień inne nieliczne informacje. To referendum z pewnością zasługuje na miano jednego z najważniejszych wydarzeń ostatnich lat.
2016-06-17
m.in. o pakiecie dotyczącym rynku paliwowego, przewalutowaniu kredytów zaciągniętych we frankach szwajcarskich, deficycie budżetowym i zaleceń Komisji Europejskiej w zakresie zacieśnienia fiskalnego i powołania niezależnej instytucji kontrolującej wydatki państwowe.
2016-05-23
Wdrożenie cyfrowego obiegu dokumentów do 2020 r., w ramach Unijnego Kodeksu Celnego, który wszedł w życie 1 maja br., ma być kolejną technologią usprawniającą działanie Służb Celnych. Już teraz szereg rozwiązań technologicznych skutecznie wspomaga pracę zarówno Służb Celnych, jak i Służb Straży Granicznej.
2016-06-14
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłasza powstanie Regionalnych Agend Naukowo-Badawczych (RANB). W ramach inicjatywy konsorcja naukowo–przemysłowe będą mogły ubiegać się o dofinansowanie innowacyjnych projektów z dziedzin takich jak energetyka, turystyka medyczna czy przemysł włókienniczy. 372 mln przeznaczono dla regionów słabiej rozwiniętych i 28 mln dla województwa mazowieckiego.
2016-05-31
– Mamy ambicję budowania silnej polskiej gospodarki, która będzie tworzyła potencjał rozwoju naszej ojczyzny, ale będzie też liczącą się gospodarką na arenie międzynarodowej. Nie brakuje nam odwagi i optymizmu – podkreśliła premier Beata Szydło w wystąpieniu inaugurującym Europejski Kongres Gospodarczy.
2016-05-18
Dwukrotny Laureat Programu Najwyższa Jakość QI – WSzS w Białej Podlaskiej – nie zwalnia nawet na chwilę. Ten znany i ceniony ośrodek diagnostyczno-terapeutyczny na wschodzie Polski każdego dnia niesie pomoc, obejmując swoją opieką niemal 400 tys.
2016-05-06
Aż 70 proc. Polaków uważa, że ich zarobki są za niskie, a blisko połowa badanych sądzi, że ma ograniczone możliwości awansu w obecnej pracy – wynika z raportu Pracuj.pl „Czas na zawodowe zmiany”. Ponadto 39 proc. respondentów chce się rozwijać zawodowo, ale twierdzą, że pracodawca nie oferuje im satysfakcjonujących perspektyw.
2016-05-09
W tegorocznych wyjazdowych planach, które posiada już ponad połowa rodaków (52 proc.) – 82 proc. ma wpisany w kalendarz dłuższy wyjazd wakacyjny, a jedna trzecia – majówkę. Większość jednak pozostanie w domu, bo choć lubimy podróżować, to niestety nie mamy na to wystarczająco dużo pieniędzy - wynika z badania BIK i BIG InfoMonitor.
2016-04-28
Systemy nawigacji samochodowej analizujące natężenie ruchu, kamery wykrywające śmieci w miejscach publicznych czy samoregulujące się lampy uliczne. To tylko kilka rozwiązań, które wraz z wdrażaniem idei inteligentnych miast oraz Internetu rzeczy, mogą stać się powszechne. Wraz z nimi pojawią się nowe rodzaje zagrożeń.
2016-04-13
Wśród informacji makroekonomicznych w najbliższych dniach będą dominować doniesienia o inflacji, której brak jest przedmiotem troski wielu banków centralnych świata. Na sytuację na rynkach finansowych spory wpływ będą mieć informacje dotyczące sytuacji w gospodarce Chin.
2016-04-10
Bezpieczeństwo na drogach to częsty temat kampanii społecznych. Czy przynoszą one efekty? Na pewno, choć trudno precyzyjnie powiedzieć jakie, bo są skierowane do całej społeczności zmotoryzowanych.
2016-01-18
W Warszawie odbyło się jedno z najbardziej znaczących wydarzeń poświęconych zarządzaniu, procesom inwestycyjnym i ich finansowaniu, a także konkurencyjności polskiej gospodarki – Europejskie Forum Jakości 2015. Wydarzenie zwieńczyła gala Programu Najwyższa Jakość Quality International 2015.
2015-10-01
Budowa dróg to kosztowne inwestycje finansowane z publicznych pieniędzy, dlatego ważnym jest, aby fundusze były racjonalnie spożytkowane, a drogi były dobrej jakości i służyły przez wiele lat. Obok doboru wykonawcy, kluczowym są stosowane komponenty, w tym doskonałej jakości asfalty.
2015-06-15
Na czym polega synergia gospodarki, biznesu, wiedzy, nauki i kultury? Czy instytucje naukowe, kulturalne, samorządowe, fundacje są partnerem dla biznesu? Zapraszamy na konferencję "Biznes, samorząd, nauka a społeczna odpowiedzialność", pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
2015-05-07
- Dzięki wysokiej jakości, zarówno produktów, usług, jak i dzięki wykwalifikowanej kadrze jesteśmy w stanie konkurować i wygrywać z firmami na całym świecie. Wesprzemy te działania przygotowanymi właśnie zmianami w Prawie Pracy.
2015-04-23
Afryka to dla wielu osób kraj, który postrzega się przez pryzmat głęboko zakorzenionych w polskich umysłach stereotypów. Publikacji na temat gospodarki i rozwoju kontynentu afrykańskiego jest nadal niewiele, a szkoda, bo naprawdę jest o czym pisać.
2015-04-30
28 września odbędzie się jedno z najbardziej znaczących wydarzeń poświęconych zagadnieniom zarządzania, procesom inwestycyjnym i ich finansowaniu, a także konkurencyjności polskiej gospodarki na świecie – Europejskie Forum Jakości 2015.
2015-08-28
Transport zbiorowy, aby był pożądaną przez mieszkańców formą przemieszczania się, musi spełniać ich oczekiwania i być realizowany na najwyższym poziomie, będąc faktycznym, alternatywnym rozwiązaniem dla samochodów osobowych.
2015-03-30
Optymalizacja działań biznesowych oraz odpowiednie zarządzanie danymi i majątkiem są kluczowymi procesami w każdej organizacji, a ich właściwa realizacja jest możliwa dzięki wykorzystaniu kompleksowego, dedykowanego oprogramowania.
2015-02-10
W Katedrze Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie dobiegają końca, trwające od 5 lat, prace badawcze nad innowacyjnym projektem INSIGMA w zakresie poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach oraz jakości i ekonomiki podróżowania.
2014-12-19
Polska gospodarka pilnie wymaga wypracowania nowych koncepcji pracy, własności wspólnotowych i wdrożenia systemu monetarnego - zgodnie stwierdzili uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Krajową Radę Spółdzielczą, Klub Inteligencji Polskiej i Warszawską Szkołę Zarządzania.
2014-11-25
6 października br., w Warszawie odbyło się Forum Jakości i Innowacyjności oraz Gala Programu Najwyższa Jakość QI 2014. To już VIII edycja tego wydarzenia, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Gospodarki, PARP i Klubu Polskie Forum ISO 9000.
2014-10-13

Rozmowa z wiceministrem Adamem Zdziebło, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju

2014-05-14
Zakład Elektroniczny SiMS zaprojektował i wyprodukował komputer pokładowy ViBOX COMBO z przeznaczeniem dla Transportu Publicznego. Komputer zadebiutował na zeszłorocznych targach transportu publicznego TRANSEXPO 2014. VIBOX to następca popularnego w Polsce komputera pokładowego KPP-2, który został wzbogacony m.in. o duży ekran dotykowy oraz szereg funkcji, takich jak GPS, EDA czy OBD.
2015-02-27
Uruchomiono pierwszy w Polsce nowoczesny aparat rezonansu magnetycznego GE OPTIMA z funkcją Silent Scan. Dzięki niemu, w przeciwieństwie do dotychczas wykorzystywanych urządzeń, możliwe jest przeprowadzanie skomplikowanych badań MRI głowy w ciszy.
2014-08-25
Firmy amerykańskie zdecydowanie częściej niż europejskie wykorzystują technologie chmurowe, co wynika prawdopodobnie z ich większej świadomości i otwartości technologicznej oraz lepszych warunków gospodarczych. W ciągu najbliższych 3 lat ta dysproporcja jeszcze wzrośnie.
2014-08-22
Degradacja środowiska naturalnego przez cywilizację jest problemem globalnym. W nieustannym rozwoju niezwykle ważne jest, aby poszukiwać i stosować rozwiązania nowoczesne, innowacyjne ale przyjazne środowisku.
2014-07-15
W jakim mieście Polski najlepiej żyje się kierowcom, a w którym mają „pod górkę”? Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym rankingiem.
2014-04-23
Czy jesteśmy przywiązani do swojej pracy na tyle, by nie porzucić jej po wygraniu dużej kwoty pieniędzy? A może mając 1 mln złotych po prostu przestalibyśmy pracować? Serwis pracy Praca.pl postanowił sprawdzić, co zrobiłby statystyczny Polak mają do dyspozycji 1 milion złotych.
2014-04-15
Trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności organizowana przez 28 Banków Żywności. Akcja potrwa do niedzieli i odbędzie się na terenie 2,5 tysiąca sklepów spożywczych. 33 tysiące wolontariuszy będzie zachęcać do dzielenia się żywnością z potrzebującymi.
2014-04-03
Co najbardziej niepokoi Polaków przy zmianie pracy? Jakie elementy zmiany pracy są dla pracowników najbardziej stresujące – czego boją się najbardziej idąc do nowej firmy?
2014-03-27
Jak głosi znane powiedzenie – "potrzeba matką wynalazków" i trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Warto wiedzieć, że wiele ciekawych projektów powstaje również na polskim podwórku.
2014-03-12
Tylko 13,7 proc. małych firm deklaruje, że będzie się starała pozyskać fundusze z UE w latach 2014-2020. To jeszcze mniej niż w latach 2007-2013, kiedy to z funduszy skorzystało 17,24 proc. mikro- i małych przedsiębiorców.
2014-02-17
Cyfrowy deszcz pieniędzy z UE – aż do 2020 roku! Już od początku przyszłego roku informatyzacja Polski może ruszyć z kopyta. Dlaczego? Bo czeka nas prawdziwy deszcz unijnych funduszy. Do rozdysponowania mamy ponad 3 miliardy złotych. Gdzie trafią te pieniądze? Doczekamy się e-urzędów czy lepszego dostępu do szybkiego internetu? Kto najbardziej skorzysta na zmianach?
2013-11-12
Europa już dawno przestała obawiać się terenów, które w całkowitym stopniu wymagają odnowy i zagospodarowania. Inwestycje na tego typu powierzchniach to ogromne wyzwanie dla firm deweloperskich, jednak zarówno dla miasta, jak i jego mieszkańców, przedsięwzięcia te są nie do przecenienia.
2013-08-06
Podejmowane przez ustawodawców decyzje, dotyczące wprowadzenia zmian w zasadach funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych w Polsce są niezgodne z prawem, co potwierdzają ostatnie wyroki Trybunału Konstytucyjnego.
2013-06-20
Sezon urlopowych wyjazdów już za pasem. Panujące latem dobre warunki drogowe sprzyjają rozwijaniu większych prędkości, a stąd już niedaleka droga do mandatu. Teoretycznie o ograniczeniu prędkości przypominają kierowcom znaki drogowe, ale jak się okazuje dla Polaków nie są one zbyt dużą motywacją do przestrzegania przepisów.
2013-06-20
Nowy program dopłat do kredytów mieszkaniowych może wejść w życie już latem
2013-05-28
Po polskich drogach jeździ już ponad milion motocykli, jednakże miłośnicy dwóch kółek nie zawsze i nie dla wszystkich stanowią równoprawnych partnerów - uczestników ruchu drogowego.
2013-05-24
Los Otwartych Funduszy Emerytalnych wciąż jest niepewny. Rząd nie ukrywa, że ostrzy sobie zęby na pieniądze przyszłych emerytów. W dyskusji na temat funduszy poruszane są różne argumenty, ale często zapomina się o jednym z najważniejszych: zarobiły dla nas ogromne pieniądze.
2013-05-15
Kredyty mieszkaniowe są dziś rekordowo nisko oprocentowane i łatwiej dostępne
2013-05-14
Złożenie PIT nie dla wszystkich oznacza koniec kontaktów z fiskusem. Ten, kto oczekuje zwrotu liczonego w tysiącach złotych, dużo handlował na aukcjach internetowych albo kupił drogi samochód za zbyt niską cenę, może spodziewać się wezwania do kontroli. Skrupulatniejszego prześwietlania spodziewać powinni się też przedsiębiorcy.
2013-04-29
Na przestrzeni ostatniej dekady produkty rolno-spożywcze stały się jednym z hitów eksportowych Polski. Niestety, rozwój tej branży od roku jest poważnie zagrożony przez nieuczciwe działania zagranicznej konkurencji, wspieranej przez media i polityków.
2013-04-12
Linie kolejowe, rozjazdy i stacje są w złym stanie - alarmuje NIK. 60 proc. linii kolejowych i 30 proc. rozjazdów funkcjonuje tylko pod warunkiem, że przejeżdżające po nich pociągi znacznie zwalniają. Z kontroli wynika też, że awarie PKP PLK usuwa nawet po dwóch latach od zgłoszenia!
2013-04-10
Program Rodzina na Swoim zniknął z rynku z końcem ubiegłego roku, ale w pierwszym kwartale 2013 r. udzielono ponad 10 tys. takich kredytów.
2013-04-08
To były bogatsze niż w ubiegłym roku święta - wynika z corocznego, wielkanocnego indeksu Money.pl. Za średnią pensję można było w tym roku kupić 6962 jaj - o 475 więcej niż rok temu. Jednak ten rok jest gorszy niż 2011.
2013-03-27
Ponad połowa skarg, jakie trafiły w zeszłym roku do UKNF, dotyczyła banków. Najwięcej problemów klienci mają z kredytami, bo najpierw nie mogą ich dostać, a potem nie mogą się dogadać co do obsługi i spłaty.
2013-02-25
„Inwestycje. Logistyka. Przyszłość.” – pod takim tytułem odbyła się (20 marca br.) w Gliwicach druga już konferencja, poświęcona perspektywom rozwoju rynku logistyki i magazynów.
2013-03-22
Nowy konsultant okulistyki
2013-02-19
Urząd pracy może być przyjazny i nowoczesny. Przykładem jest Powiatowy Urząd Pracy w Bytomiu, który podejmuje nowatorskie inicjatywy nakierowane przede wszystkim na poprawę jakości świadczonych usług.
2013-02-08
"Gospodarka Bez Kobiet To Pół Gospodarki" - ma na celu promowanie przedsiębiorczości i aktywności biznesowej wśród kobiet, wzajemną wymianę doświadczeń i wskazywanie barier w rozwoju zawodowym kobiet.
2012-07-27
11 295 zł maksymalnie może wynieść przyszłoroczny limit wpłat na indywidualne konto emerytalne. To o 6,8 proc., więcej niż obowiązujący obecnie limit
2012-10-09
Ryzyko jest immanentną cechą każdej aktywności społeczno-gospodarczej. Jego obecność przekłada się na potencjalne zagrożenia, których materializacja utrudnia funkcjonowanie podmiotów prywatnych i jednostek publicznych. W perspektywie tej, szczególnego znaczenia nabiera właściwa i świadoma polityka zarządzania ryzykiem.
2012-10-09
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.