W perspektywie fuzja dwóch banków

Analizy dotyczące współpracy lub połączenia Pekao i Alior Banku zakończą się najpóźniej w II kwartale - powiedział prezes Pekao SA. Decyzja w sprawie ewentualnej fuzji banków ma zapaść do końca czerwca – informuje Businessinsider.com.pl.

 

Jak podaje portal: - Będziemy chcieli podjąć decyzję jak najszybciej, nie później niż do końca II kwartału – poinformował Krupiński na czwartkowej konferencji prasowej.


W październiku 2017 roku Pekao i Alior Bank poinformowały, że przeanalizują możliwości współpracy. W tym celu banki podpisały list intencyjny dotyczący wstępnych analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy lub połączenia obu podmiotów. Największym akcjonariuszem obu banków jest PZU – przypomina Businessinsider.com.pl


Michał Krupiński dodał w podsumowaniu, że Bank Pekao, po wynikach I kwartału, podtrzymuje cel wzrostu zysku netto w 2018 roku w tempie dwucyfrowym. Zysk netto grupy Banku Pekao SA w I kwartale 2018 roku wzrósł o 12 proc., do 392,3 mln zł z 349,7 mln zł rok wcześniej. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.plOceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.