W Polsce warto wynajmować mieszkania turystom

 

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez HomeToGo.pl, największą na świecie porównywarkę domów i apartamentów wakacyjnych, Rimini, Budapeszt, Ateny i Kraków to miasta, w których najbardziej opłaca się inwestować w mieszkania dla turystów. W czołówce zestawienia znalazł się również Sopot oraz Warszawa.


Analiza jest częścią raportu dotyczącego cen zakwaterowania wiosną i latem w 37 krajach Europy. Zestawienie 45 popularnych turystycznie destynacji powstało na podstawie porównania ceny m2 nieruchomości w danym mieście ze średnimi kosztami noclegu za m2 jakie ponosi wynajmujący je turysta w obu badanych sezonach.


Popularne destynacje turystyczne jeszcze bardziej opłacalne

Zwycięzca rankingu, włoski kurort Rimini, zdecydowanie drożeje w sezonie wakacyjnym. Za tygodniowy nocleg w domu wakacyjnym latem turyści płacą średnio 4238 zł*, co sprawia, że wynajem w sezonie staje się dla właścicieli szczególnie opłacalny. W pierwszej dziesiątce miejsc w których cena wynajmu i kupna m2 nieruchomości jest najbardziej korzystna znalazły się m.in. kraje dotknięte przez niedawny kryzys na rynku nieruchomości. W greckich Atenach, hiszpańskiej Walencji, czy portugalskim Porto, ceny są relatywnie stabilne, a koszt m2 nieruchomości niższy niż przykładowo w Krakowie, czy Warszawie.


Polskie miasta w czołówce najbardziej rentownych pod kątem do inwestycji

Aż trzy polskie miasta znalazły się w czołówce zestawienia HomeToGo. Kraków (4) oraz Warszawa (15) cechują się stabilnymi cenami wynajmu w sezonie wiosennym i letnim, a także relatywnie niską ceną za m2 mieszkania w porównaniu z innymi, często odwiedzanymi miejscami w Europie. Wynajem apartamentu na wakacje w Sopocie (9), podobnie jak we włoskim kurorcie, staje się znacznie droższy w okresie letnim, dlatego pomimo wysokiej ceny kupna m2, inwestycja powinna się szybko zwrócić.


Zachodnie stolice drogie w kupnie i wynajmie

Ze względu na zawrotne ceny kupna nieruchomości, również zwrot inwestycji za wynajem w zachodnich stolicach, szczególnie w Londynie (45) i Paryż (40) u, a także w Wiedniu (43) i Rzymie (44) zwrot nastąpi wolniej niż we wschodnich stolicach Europy. Cena tygodniowego pobytu dla 6 osób w Londyńskim apartamencie wyniesie 9183 zł latem i niewiele mniej, bo 8646 zł wiosną. W Budapeszcie (2) średnia cena wynajmu w tym samym czasie to około 1900 zł.


Rezerwacje w kurortach odbywają z większym wyprzedzeniem niż w miastach

Z danych HomeToGo wynika, że rezerwacje domów i apartamentów wakacyjnych w dużych europejskich kurortach odbywają się ze znacznym wyprzedzeniem. W Rimini i Sopocie turyści rezerwują domy na wyjazd sierpniowy 58 dni przed datą przyjazdu, a kwietniowy blisko miesiąc wcześniej. Dla pewności, że nieruchomość będzie miała pełne obłożenie zarówno w sezonie, jak i poza nim, warto zadbać o widoczność oferty w Internecie przez cały rok.


Raport dostępny jest pod adresem: https://www.hometogo.pl/media/trendy-podroznicze2016/

*Ceny dotyczą tygodniowego wynajmu domu lub apartamentu wakacyjnego dla 2-6 osób.

 

---------------------------------------

O porównywarce HomeToGo
HomeToGo.pl to globalny lider w swojej branży. Serwis zawiera ponad 6 milionów ofert domów, kwater, willi i apartamentów w 200 krajach z ponad 200 portali internetowych (w tym: BookApart, booking.com, Interhome, Novasol, WIMDU), zebranych pod jednym adresem www.hometogo.pl. Globalny zakres wyszukiwania oraz wysoka funkcjonalność strony, to nowa jakość prezentowana na rynku wynajmu wakacyjnych nieruchomości. Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać, porównywać wybrane przez siebie obiekty zarówno w kraju, jak i zagranicą, a następnie rezerwować je poprzez strony zaufanych partnerów.


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.