Wykorzystanie urlopów ojcowskich rośnie

2018 rok był rekordowy pod względem wykorzystania urlopów ojcowskich. Tylko do listopada wzięło je 184 tys. mężczyzn. To o 5 proc. więcej niż w całym 2017 roku - informuje portal Businessinsider.com.pl za  "Dziennikiem Gazetą Prawną".

 

Urlop ojcowski trwa dwa tygodnie i jest płatny w 100 proc. Można go wykorzystać od momentu narodzin dziecka do ukończenia przez nie dwóch lat – podano w informacji.

 

DGP informuje, że w 2018 roku z urlopów ojcowskich skorzystało co najmniej 200 tys. osób. Dla porównania, w 2013 roku było to zaledwie 30 tys. osób – czytamy dalej.

 

Gazeta podkreśla, napisał portal Businessinsider.com.pl, że jest kilka przyczyn, dlaczego coraz więcej ojców korzysta  z przysługujących im urlopów. Przede wszystkim jednak są coraz lepiej postrzegane przez społeczeństwo.

- Zatrudnieni nie boją się prosić. A pracodawcy wiedzą, że świat się im nie zwali na głowę, jeśli puszczą ojca na te dwa tygodnie - komentuje w rozmowie z dziennikiem Zofia Lewandowaska-Szweda z SGH.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: /Businessinsider.com.pl / Gazetaprawna.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.