Wysoka kara za brak skrzynki pocztowej

Nawet do 10 tys. złotych kary grozi właścicielom domów, którzy nie wywieszą w dostępnym miejscu skrzynki pocztowej – przypomina Forbes.pl, powołując się na ministerialne rozporządzenie.

 

Zgodnie z Prawem pocztowym „właściciel lub współwłaściciele nieruchomości gruntowych, na których znajduje się budynek mieszkalny lub budynku mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość są obowiązani umieścić oddawczą skrzynkę pocztową spełniającą wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie oddawczych skrzynek pocztowych”. Na mocy przepisów ustawy z 23 listopada 2012 r. właściciel nieruchomości ma obowiązek zamontować skrzynkę pocztową w miejscu ogólnodostępnym – przypomina portal.

 

„Osoby nierealizujące obowiązku udostępnienia skrzynki pocztowej albo umieszczające skrzynkę niespełniającą wymogów określonych w rozporządzeniu ministra administracji i cyfryzacji podlegają karze pieniężnej. Wysokość kary pieniężnej może wynieść do 10 tysięcy złotych” – czytamy w informacji.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Forbes.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.