Wysyłka z e-sklepów droższa

Nie najlepsze informacje dla osób robiących zakupy przez internet. Jak podaje Businessinsider.com.pl za "Gazetą Wyborczą"  , to koniec z niskimi opłatami za przesyłki. Powód? Wojna cenowa się kończy, a ceny rosą nawet o prawie 30 proc. Po cichu.

 

Gazeta opisuje, że firmy przesyłkowe podwyżki wprowadzają bocznymi drzwiami.

- Zmianie ulegają rabaty, które sklepy internetowe dostają od firm kurierskich. Za wyższe ceny przesyłek oczywiście płacą klienci.


Jak podaje dziennik, cennik Sendit - brokera, który pośredniczy między sklepami internetowymi a firmami kurierskimi, w listopadzie ubiegłego roku przewidywał, że wysłanie najmniejszej paczki, tzw. gabaryt A, paczkomatem kosztuje 8,25 zł brutto. Gabaryt B – 9,45 zł, a C – 10,30 zł. Teraz gabaryt A kosztuje już 10,49, czyli ponad 27 proc. więcej. Gabaryt B - 10,98 zł (wzrost o 16 proc.), a C - 11,39 zł (ponad 10 proc.) – napisano w informacji.


Impost przekonuje, że cen nie zmienia, czytamy dalej -  Cały czas pozostają one jednymi z najbardziej atrakcyjnych na rynku – zapewnił w rozmowie z gazetą Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu.

 

Dodaje jednak, że firma... właśnie dostosowuje poziom rabatów do obecnej sytuacji na rynku pracy oraz kosztów transportu, na które kluczowy wpływ mają rosnące ceny paliw. – Dlatego część naszych klientów może spodziewać się zmiany przyznanych wcześniej rabatów do poziomu uwzględniającego obecną sytuację rynkową – powiedział "GW".


Ale ceny zmienił nie tylko InPost, ale też Ruch – podaje w podsumowaniu portal. - Wzrost cen przesyłek kurierskich stanowi od pewnego czasu trend rynkowy spowodowany różnymi czynnikami, m.in. wzrostem kosztów logistycznych (tj. paliwa) czy kosztów pracy - stwierdziła Joanna Dzwonkowska, rzeczniczka RUCH-u SA.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.