XXII Ogólnopolskie Targi Pracy

16 kwietnia 2019 r. w Kielcach, pod patronatem Forum Biznesu, odbędą się doroczne XXII Ogólnopolskie Targi Pracy. To największa impreza tego typu w województwie świętokrzyskim i jedna z najstarszych w kraju.


 

xx_otp_1_1024

 

Od 1994 roku

Tradycja organizacji targów pracy w Kielcach sięga 1994 roku, kiedy zorganizowano tu pierwszą dużą giełdę. W ubiegłym roku w imprezie uczestniczyło 110 wystawców, którzy oferowali zatrudnienie w 275 zawodach. W tym roku udział potwierdziło już kilkadziesiąt firm, a organizatorzy jeszcze przyjmują zgłoszenia.


Ogólnopolskim Targom Pracy towarzyszy zawsze konferencja dla biznesu i prezentacje dla tych, którzy szukają nowych, zawodowych wyzwań lub chcą zorientować się w sytuacji na rynku. Warto zauważyć, że kielecka impreza jako jedna z niewielu w kraju dysponuje wiarygodnymi danymi na temat liczby osób uczestniczących w wydarzeniu. W 2018 roku w ciągu zaledwie trzech i pół godziny halę G Targów Kielce odwiedziło aż 1931 osób.


Dobre miejsce do rekrutacji

Zgodnie z wynikami ankiet ewaluacyjnych firmy najczęściej rozpoczynają na targach procesy rekrutacyjne. Na stoiskach odbywają się rozmowy wstępne, a najlepsi kandydaci zapraszani są do dalszych etapów. Co ciekawe w dobie tzw. rynku pracownika rośnie liczba firm, które decyzję o zatrudnieniu osób, które odwiedziły ich stoisko, jeszcze w trakcie trwania imprezy. Dotychczas takich podmiotów nie było więcej niż 3%. W 2018 roku ta liczba przekroczyła 8%.


W kieleckich targach chętnie uczestniczą też firmy szkoleniowe, uczelnie i inne instytucje edukacyjne. Szukają tu kandydatów zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji. Wystawcy w ankietach przyznają również, że Ogólnopolskie Targi Pracy w Kielcach to dobre miejsce do budowania i rozwijania marki dobrego pracodawcy.


xx_otp_6_1024

 

Pod dobrymi skrzydłami

Patronat honorowy nad targami objęli w tym roku: Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Raflaska, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

 

Imprezę współorganizują Miejski Urząd Pracy w Kielcach i spółka Targi Kielce S.A.

 

Forum Biznesu sprawuje medialny patronat nad wydarzeniem.

 

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: http://mup.kielce.pl/targi

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
47%
53%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.