Zdrowie z naturalnych bogactw ziemi. Oni wiedzą, jak je wykorzystać.

O lekach na bazie kopalin uzdrowiskowych oraz ich leczniczych właściwościach rozmawiamy z Beatą Krawczyk, Dyrektor Zakładu PF Sulphur Zdrój w Busku Zdroju.

 

dsc_1258_765_02
Sulphur Zdrój jako jedyny w Polsce produkuje leki na bazie kopalin uzdrowiskowych – wody siarczkowej. Jakie szczególnie produkty poleciliby Państwo Czytelnikom?


Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Sulphur Zdrój z Buska Zdroju to wyłączny producent leków oraz produktów uzdrowiskowych na bazie naturalnych kopalin – wody siarczkowej ze źródeł mineralnych uzdrowiska Busko i Solc Zdrój oraz wodnego zagęszczonego wyciągu borowinowego - koncentratu aktywnych biologicznie składników borowin (peloidów). Preparaty te przeznaczone są dla wszystkich dbających o swoje zdrowie, dla tych którzy chcą być długo sprawni, ograniczyć leki przeciwbólowe stosowane w leczeniu chorych stawów, kręgosłupa, dla każdego z problemami skóry. Polecamy je również tym,  którzy chcą przedłużyć kurację sanatoryjną oraz dla wszystkich którzy z różnych powodów nie mogą leczyć się w uzdrowisku. Produkowane przez firmę preparaty przeciwreumatyczne – maść borowinowa, żel borowinowy reumogel oraz balsam sulphur żel siarczkowy pomagają chorym w  chorobach zapalnych i zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Przywracają one sprawność po urazach narządu ruchu. Stosowane są także lecznictwie uzdrowiskowym, w wielu zakładach fizykoterapii w Polsce do zabiegów jonoforezy i fonoforezy (wprowadzenie leku za pomocą ultradźwięków) siarczkowej i borowinowej. Z solanki siarczkowej wytwarzamy szampon Zdrój, szczególnie przynoszący ulgę chorym na łuszczycę i łojotokowe zapalenie skóry. Produkowana przez nas pasta –  sulphodent oraz borowinowy żel na dziąsła – pelogel, skutecznie leczą choroby przyzębia i zapalenia dziąseł.

 

dsc_1555_903Polecam także Kurację siarczkową:

- Kąpiel siarczkową z Buskiego SPA siarczkowego (5-10 kąpieli),

- Kąpiel siarczkowa lub okłady na ciało z  Buskiej Maski siarczkowej (500g),

- Program zdrowe włosy - mineralny szampon Zdrojowy z odżywką Zdrojową,

- Dla zdrowia skóry i tkanek – mineralne mydło siarczkowe i hypoalergiczny żel siarczkowy.

Wykorzystując walory zdrowotne i kosmetyczne borowin (peloidów) proponujemy  kurację borowinową:

- Kąpiel borowinową – z Borowiny Spa (5-10kąpieli)

- Okłady i zawijania, maska na twarz -  Borowina plus (czysta mikrobiologicznie borowina wzbogacona  z 20 proc. wyciągiem borowinowym)

- Na twarz i ciało – Hypoalergiczny żel borowinowy


Produkty lecznicze i uzdrowiskowe na bazie wód siarczkowych słyną z wyjątkowych właściwości zdrowotnych.To prawda. Lecznicze wody siarczkowe zawierają w swoim składzie cenne związki siarki – siarkę dwuwartościową, jony wodorosiarczkowe, siarkę koloidalną oraz liczne jony: wapnia, magnezu, chlorki i cenne mikroelementy. Wody te w stężeniu powyżej 1,5 proc. zwane są solankami siarczkowymi. Są one szczególnie skuteczne w leczeniu chorób reumatycznych (zapalenia, zwyrodnienia stawów), zmian pourazowych narządów ruchu, chorób skóry (łuszczycy, łojotokowego  i atopowego  zapalenia skóry), chorób przyzębia (tzw. paradentozy), neurologicznych (dyskopatia tzw. korzonki) i ginekologicznych.Leki i produkty uzdrowiskowe zawierają ściśle określoną terapeutyczną dawkę związków siarki  uzupełniając jej niedobory w/w chorobach.

 

Właściwości keratolityczne (złuszczające) i keratoplastyczne (odnawiające) wód siarczkowych warunkują korzystne działanie produktów na skórę ciała z problemami (np. celullit, rozstępami) oraz skórę głowy i włosy. Udokumentowano również skuteczność wód siarczkowych w leczeniu chorób przyzębia powodujących rozchwianie i wypadanie zębów.

 

 

dsc_23212_682

 


Państwa produkty niejednokrotnie były nagradzane prestiżowymi wyróżnieniami. Jakie to nagrody?Posiadamy nagrody z Targów Wschodnich, Targów Ecomed, Targów Bliżej Zdrowia- Bliżej Natury, Drzewko Życia, z Toruńskich Targów Forum Homeopatii i Leków Naturalnych, Złota Pieczęć Natury - Najlepszy Kosmetyk Naturalny, Certyfikat Najwyższa Jakość.


Wracając do marki Sulphur Zdrój. Jaka była idea założenia firmy?


Misją firmy jest to, aby przyjazne człowiekowi substancje aktywne znajdujące się w wytworzonym przez  naturę środowisku zawrzeć w produktach łatwych do aplikowania, bez skutków ubocznych, a skutecznych w leczeniu. PF Sulphur Zdrój od 1994 r. jest producentem preparatów z naturalnych kopalin. Jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw farmaceutycznych uzyskało zezwolenie na wytwarzanie leków (GIF-IW-4001/151) oraz uzyskało gwarantujące działanie lecznicze Pozwolenie Ministra Zdrowia na dopuszczenie do obrotu aptecznego i hurtowego. Jesteśmy jedynym w Polsce wytwórcą leków i produktów uzdrowiskowych wytwarzanych z najwyższej jakości surowców zgodnych z farmakopeą polską i europejską. Skuteczność i długoletnie doświadczenie były bodźcem do opracowania receptur produktów uzdrowiskowych uzupełniających leczenie w Busku Zdroju i Solcu Zdroju oraz umożliwiających wykorzystanie cennych  właściwości wód wszystkim którzy nie mają możliwości leczenia sanatoryjnego.


 

img_5527_864
Sulphur Zdrój to prężnie rozwijająca się marka, aczkolwiek chyba niezbyt znana szerszemu odbiorcy. Jakie plany macie Państwo na najbliższą przyszłość?Prawdą jest, że firma i jej produkty znane są głównie pacjentom przebywającym na leczeniu i wypoczynku w uzdrowiskach, gabinetach fizykoterapeutycznych oraz odnowy biologicznej. Jesteśmy niewielką polską firmą ze 100 proc. udziałem rodzimego kapitału i taką chcielibyśmy pozostać. Mamy ogromną satysfakcję, że przy silnej konkurencji ze strony leków produkowanych przez zagraniczne  koncerny farmaceutyczne mamy ugruntowaną pozycję na rynku  Pacjenci stosując nasze produkty ciągle do nich wracają, potwierdzając tym samym ich skuteczność, co pozwala nam  również pozytywnie spoglądać w przyszłość. Nasze preparaty są także dostępne w aptekach i sklepach zielarsko-medycznych w całej Polsce. Jesteśmy głęboko przekonani, że każdy kto stosował nasze leki i produkty uzdrowiskowe będzie ich poszukiwał ze względu na ich jakość i skuteczność. Jeśli mówimy o przyszłości, to najbliższy czas wiąże się z rozbudową firmy (hale magazynowe, laboratoria, pomieszczenia socjalne).

 

img_5458_519Dzięki produktom na bazie wód siarczkowych możemy w domowym zaciszu czerpać korzyści z ich dobroczynnych właściwości. Czy mogą być alternatywą dla osób, które nie mają możliwości przyjechania do Buska Zdroju?

 

Każdy z chorobami stawowymi i skórnymi któremu potrzebne jest leczenie uzdrowiskowe w Busku czy Solcu - Zdroju może skorzystać z cennych własności wód siarczkowych we własnym domu. Pacjenci, którzy mogą przyjechać do uzdrowiska na czas krótki (leczenie uzdrowiskowe to 21-28 dni) mogą przedłużyć sobie kurację stosując nasze produkty. Wiemy, że dla wielu pacjentów  leczenie w sanatorium nie jest możliwe ze względu na warunki finansowe lub inne  przeciwwskazania. Dla nich właśnie są oferujemy nasze produkty w całej Polsce. Mają oni szansę na poprawę swojego zdrowia i urody stosując sprawdzone i pewne preparaty, które pomogą im przezwyciężyć chorobę i znów cieszyć się życiem.


Rozmawiał: Tomasz Popławski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.