ZEW pomaga euro, istotne jednak dane z USA

Zadowalające dane z Niemiec indeksu ZEW zaprezentowano dzisiaj. Odczyt był znacznie wyższy od prognozowanego i dotychczas prezentowanego.

 

O godzinie 11:00 poznaliśmy dane z Niemiec na temat indeksu instytutu ZEW. Wynik na poziomie 10,4 był znacznie powyżej prognozowanych 6 pkt. oraz październikowych odczytów, które wyniosły 1,9 pkt. Pierwsza reakcja na rynku widoczna jest między innymi na parze EUR/USD, gdzie trwa próba wyprowadzenia ruchu korekcyjnego. Nie oczekujemy, że będzie to mieć większe znaczenie w dłuższej perspektywie, ale może mieć wpływ na nastroje podczas publikacji popołudniowych danych ze Stanów Zjednoczonych. Poza odczytem październikowej inflacji CPI inwestorzy zwrócą uwagę na dane z produkcji przemysłowej, która w trakcie ostatnich dwóch miesięcy notowała niewielkie spowolnienie.eurusddaily_traders_trust_-_17.11.2015_1916

 

Z technicznego punktu notowania EUR/USD znajdują się obecnie pod wyraźną przewagą podaży, która w porannych godzinach doprowadziła do wyjścia na nowe tygodniowe minima. Udane trwalsze zejście poniżej 1,0659 będzie stanowić sygnał do podtrzymania wyprzedaży w kierunku marcowych tegorocznych dołków.


gbpusdm30_traders_trust_-_17.11.2015_1916 

 

Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy również odczyty inflacyjne z Wielkiej Brytanii. Dane zgodne z oczekiwaniami zostały odebrane przez rynek jako sygnał wspierający funta, który w trakcie godziny od publikacji wyników wzrósł w relacji do dolara o ponad 50 pipsów. Na interwale 30 minutowym widoczne jest dojście do górnego ograniczenia wyrysowanego kanału spadkowego, gdzie nastąpiło wyhamowanie dalszej zwyżki. Dopiero wybicie górą otworzy drogę w kierunku 1,5245. Podobnie jak w przypadku pary EUR/USD, kluczowych impulsów należy szukać w popołudniowych danych z USA.

 

Dział analiz, Traders Trust

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.