Złoty pikuje

Poniedziałkowy poranek przyniósł kolejne wielomiesięczne rekordy słabości złotego. Cena euro osiągnęła najwyższy poziom od stycznia 2017 roku – informuje Bankier.pl.

 

Polska waluta ma za sobą katastrofalny maj i bardzo słaby czerwiec. Tylko od połowy kwietnia euro podrożało o 23 grosze, dolar o 41 groszy, a frank szwajcarski o 32 grosze – czytamy w informacji.

foto2018-07-02_645

Walutom rynków wschodzących nie sprzyja polityka Rezerwy Federalnej, która podnosząc stopy procentowe, „zasysa” kapitał z powrotem do USA. Negatywnie na złotego wpływa także pogorszenie nastrojów inwestycyjnych, co zniechęca globalnych inwestorów do utrzymywania długich pozycji w aktywach postrzeganych za ryzykowne – analizuje portal.


Stąd też poniedziałkowy poranek przyniósł kontynuację historii, którą znamy od ponad dwóch miesięcy. O 8:40 kurs euro rósł o blisko dwa grosze, przekraczając poziom 4,38 zł. Dolar drożał o niemal trzy grosze i kosztował ponad 3,76 zł. Frank szwajcarski, po zwyżce o 2,5 grosza, zbliżał się do poziomu 3,80 zł, celując w lokalny szczyt z końcówki maja – czytamy w podsumowaniu.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.