Zmiany w ustawie o jednorazowym dodatku do rent i emerytur

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o jednorazowym dodatku do rent i emerytur. Będzie ona dotyczyć części emerytów, rencistów, a także osób, które pobierają świadczenia i zasiłki przedemerytalne, emerytury pomostowe i nauczycielskie świadczenia kompensacyjne.

Projekt zakłada, że dodatek otrzymają wszyscy, których wysokość miesięcznych świadczeń nie przekracza 2 tys. zł. Oszacowano, że łączna liczba świadczeniobiorców wyniesie 6,5 mln.


Zgodnie z założeniami projektu, od tego dodatku nie będzie pobierany podatek dochodowy. Kwota ta zostanie również wyłączona z opłacania składek na ubezpieczenie zdrowotne.

Wysokość dodatku będzie uzależniona od wysokości wypłacanych świadczeń. W przypadku świadczeń mieszczących się w przedziale 1 500  -  2 000 zł dodatek wyniesie 50 zł. W przypadku świadczeń w wysokości 1 100 - 1 500 zł wyniesie on 200 zł. Ci, którzy pobierają świadczenie w wysokości 900 - 1 100 zł, mogą liczyć na wsparcie w wysokości 300 zł. Natomiast wszyscy ci, których świadczenie jest niższe niż 900 zł, otrzymają dodatek w kwocie 400 zł.
 
Dodatki będą wypłacane wraz z marcowymi świadczeniami. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/Polskie Radio

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2016 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.