Polacy inwestują w technologie kosmiczne

Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt Polskiej Strategii Kosmicznej. Zakłada on dalsze inwestowanie w rozwój tego segmentu.

Zdaniem specjalistów, sektor kosmiczny jest bardzo dochodowy w Polsce. Paweł Pacek, wicedyrektor biura rozwoju i innowacji Agencji Rozwoju Przemysłu, stwierdza, że średnia wartość rocznych obrotów uzyskiwanych z działań podejmowanych z tego tytułu wynosi 100 mln zł.

Eksperci oszacowali, że w naszym kraju funkcjonuje ok. 100 firm, które zajmują się produkcją technologii kosmicznych. Sam sektor jest bardzo rozwojowy. Z jednej strony firmy działające w tej branży mogą liczyć na zwrot z inwestycji, natomiast z drugiej strony - jego uzyskiwanie wymaga czasu.

Pewien problem stanowić może uzyskiwanie kredytu. Toteż ARP postanowiła przeznaczyć na rozwój tej branży odpowiednią sumę pieniędzy. Kwota ta wynosi 10 mln zł. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl/Onet.pl/Rzeczpospolita

Tagi: Polska,Finanse
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.