Nowoczesna policja w Dubaju

Zjednoczone Emiraty Arabskie zamierzają unowocześnić swoją policję. Okazuje się, że wśród tamtejszych mundurowych znajdzie się robot, który będzie pełnił obowiązki policjanta.

Wprowadzenie elektronicznego policjanta nie będzie jednorazowe. Bowiem zgodnie z założeniami tamtejszych władz, aż 25 proc. zatrudnionych w policji funkcjonariuszy stanowić będą roboty.

Wiadomo, że pierwszy robot zostanie włączony w szeregi dubajskiej policji już w maju tego roku. Na razie jednak nie będzie wykonywać obowiązków typowych dla mundurowego, takich, jak np. patrolowanie ulic czy ściganie przestępców. W zamian będzie on udzielał wszelkich informacji na jednym z dubajskich komisariatów. Będzie też w różny sposób pomagał tamtejszym funkcjonariuszom.

Plany związane z zatrudnianiem robotów w dubajskiej policji na tym się jednak nie kończą. Zgodnie z zamierzeniami,niektóre posterunki dubajskiej policji mają zostać całkowicie wyposażone w roboty. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl/Wykop.pl/Interia.pl/Geekweek.pl

Tagi: Świat
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.