Pracodawca może zakazać noszenia symboli religijnych w miejscu pracy

Europejski Trybunał Sprawiedliwości ogłosił, że pracodawca może zakazać swoim podwładnym noszenia widocznych symboli religijnych w miejscu pracy. Takie prawo będzie obowiązywało na terenie wszystkich państw Wspólnoty.

Trybunał wydał niedawno pierwsze tego typu orzeczenie. Dotyczy ono noszenia przez muzułańskie kobiety islamskich chust lub hidżabów w ich miejscach zatrudnienia.

W praktyce pracodawca będzie miał możliwość samodzielnego decydowania o tym, czy zakazać swoim pracownikom noszenia widocznych symboli religijnych, politycznych czy filozoficznych czy też nie. Jeśli podejmie decyzję o zakazie, będzie ona dotyczyła także osób innych wyznań zatrudnionych w firmie.

Zgodnie z przyjętymi założeniami, tego typu nakaz wydany przez pracodawcę nie jest przejawem zadnej dyskryminacji w rozumieniu unijnych przepisów. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl/Deon.pl/Onet.pl/Polskie Radio/Wprost.pl/Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.