Elektryczne samochody na naszych drogach

Rząd dąży do tego, aby po polskich drogach do 2025 r. jeździło milion elektrycznych samochodów. Politycy zamierzają wesprzeć kierowców w kupowaniu tego typu pojazdów.

Wiadomo, że wszelkie prace związane z rozwojem elektromobilności trwają już od jakiegoś czasu. Takie informacje przekazali niedawno specjaliści z Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Dodatkowo rząd uruchomił Polski Program Elektryfikacji Motoryzacji. Jego głównym założeniem jest popularyzacja samochodów elektrycznych oraz rozbudowa sieci stacji przeznaczonych do ładowania tego typu pojazdów. Obecnie na terenie naszego kraju funkcjonuje 305 takich stacji. Wg założeń rządu, do 2020 r. ma powstać ponad 6,5 tys. takich punktów.

Eksperci z EFL zwracają uwagę, że aby kierowcy kupowali tego typu samochody, konieczne jest wprowadzenie specjalnego systemu ulg i dopłat. (zp)Źródło, więcej: Bankier.pl/Money.pl

Tagi: Polska
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.