Czy brak MDM podniesie ceny mieszkań?

MDM pozwolił utrzymać ceny na odpowiednich poziomach z uwagi na wyznaczone limity. Deweloperzy starali się mieć w ofercie mieszkania spełniające narzucone warunki – cytuje Rp.pl  Michała Melaniuka, Dyrektora Zarządzającego Cordia Polska.

 

Na polskim zatłoczonym rynku deweloperskim jest ciągle miejsce dla firm spoza kraju. Deweloperzy wypełniają zapotrzebowanie w najbardziej popularnym segmencie  rynku budowlanego, a mianowicie mieszkań średnich w lokalizacjach pomiędzy centralnymi a peryferyjnymi z dobrymi parametrami jakościowymi – czytamy w artykule.


Generalny problemem są ograniczone możliwości pozyskiwania gruntów pod budowę. Zaznaczono, iż mimo boomu ceny sprzedaży mieszkań w Polsce są w miarę stabilne.

 

Oceniono, że nie widać jeszcze w statystykach spowolnienia na rynku z powodu wygasania pieniędzy z MDM. - Ten program pozwolił utrzymać ceny na odpowiednich poziomach z uwagi na wyznaczone limity. Deweloperzy starali się mieć w ofercie mieszkania spełniające narzucone warunki. Można się spodziewać, że teraz nastąpi wzrost cen.

 

 Zaznaczono, że zmienność rynku w Polsce pod względem uwarunkowań prawnych jest problemem. - To nie jest biznes, którego cykl zamyka się w pół roku tylko w trzech i więcej. Zmiana reguł gry w trakcie powoduje problemy.

 

Klienci kupując mieszkania w pierwszej kolejności wybierają lokalizację. - Cena też jest ważna, ale przede wszystkim wygląd ich przyszłego mieszkania – zauważa portal.

- Sprzedaje się dużo mieszkań małych, ale rośnie też pula dużych mieszkań. – czytamy w posumowaniu. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.