Opłata recyklingowa za foliową torbę

Od przyszłego roku będziemy musieli uiszczać dodatkową opłatę za zakup jednorazowych toreb foliowych. Z dniem 1 stycznia 2018 r. wchodzą w życie specjalne przepisy regulujące te kwestię.

Będzie to tzw. opłata recyklingowa. Obecnie wynosi ona 1 zł.
Opłata recyklingowa odnosić się będzie do toreb wykonanych z tworzywa sztucznego, których grubość nie będzie przekraczać 50 mikrometrów. Są to popularne torby wydawane klientom przy kasach w sieciach handlowych.

Z dodatkowej opłaty wyłączone zostaną torby o grubości nieprzekraczającej 15 mikrometrów. Aby jednak tak się stało, będą one musiały być używane jako opakowanie do żywności sprzedawanej luzem lub jako opakowanie higieniczne.

Wprowadzenie opłaty recyklingowej pozwoli na dostosowanie polskich przepisów do norm unijnych. Informacje o liczbie sprzedanych toreb foliowych będą każdego roku przekazywane Komisji Europejskiej. (zp)


Źródło, więcej: Bankier.pl/Fakt.pl/Gazeta Prawna.pl

Tagi: Polska,Prawo
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.