Priorytetem praworządność

Budżet UE ma być powiązany z praworządnością. Szczegóły powiązania wypłat funduszy z przestrzeganiem prawa Bruksela przedstawi 2 maja – czytamy w Rp.pl.

 

Věra Jourová, unijna komisarz sprawiedliwości, w rozmowie z Rp.pl zapowiedziała, że 2 maja wraz z projektem wieloletniego budżetu UE na okres po 2020 r. Komisja Europejska przedstawi pomysł,  jak uzależnić przekazywanie wszystkich funduszy od zachowania praworządności. – Musimy być tak precyzyjni, jak się da – powiedziała pani komisarz.

 

Jak podaje portal, prawnicy Komisji już rozpoczęli prace nad legislacyjnym opisaniem tego mechanizmu i projektem odpowiedniej regulacji. – Mam bardzo mocne poparcie innych komisarzy dla wprowadzenia takiej zależności – zapewniła Jourová w rozmowie z Rp.pl.

 

W artykule czytamy: w mechanizmie będzie mowa o konieczności istnienia niezależnego i efektywnego wymiaru sprawiedliwości, który byłby gwarantem skutecznej walki z korupcją i nadużyciami przy wykorzystywaniu unijnych funduszy, oraz skutecznego systemu audytu. (jmk)

 

Źródło:Rp.pl / Businessinsider.com.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.