Paliwo będzie droższe

Paliwo znów będzie droższe. Rząd podniesie cenę paliwa o 10 gr na litrze. Wszystko pod hasłem zbierania pieniędzy na elektromobilność i czyste powietrze – pisze za Gazetą Wyborczą Businessinsider.com.pl

 

Jak podkreślono w artykule, obecnie podatki stanowią już ponad połowę ceny detalicznej litra paliwa w Polsce. Wkrótce rachunek za tankowanie podbije kolejna danina ściągana przez państwo od kierowców – czytamy w informacji.

 

Gazeta wyjaśnia, że chodzi o opłatę emisyjną, dopisaną w tym miesiącu przez Ministerstwo Energii do projektu nowelizacji ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. We wtorek ten projekt ma przyjąć rząd – informuje portal.

 

Stawka opłaty emisyjnej ma wynieść 8 gr od litra benzyny i oleju napędowego. Po doliczeniu podatku VAT oznacza to podniesienie ceny tych paliw o ponad 10 gr na litrze – podała Gazeta Wyborcza.

 

Podkreślono w informacji, że opłata ma wejść w życie 6 miesięcy po ogłoszeniu ustawy. Przynieść rządowi ma ok. 1,7 mld zł rocznie. Większość kwoty (75 proc.) trafi do Narodowego Funduszu Ochrony Gospodarki Wodnej. Pozostała kwota - do nowego Funduszu Niskoemisyjnego Transportu.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Businessinsider.com.pl / Wyborcza.pl /

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.