Ceny mieszkań wzrosną w 2018 roku

Zbigniew Okoński, prezes Robyg ostrzega, że w 2018 roku wzrosną ceny mieszkań. I to nie mało, bo od 7 do 15 proc.  – wyjaśnia Okoński w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

 

Okoński  przyznał, czytamy na portalu Rp.pl, że w branży deweloperskiej jest szereg ryzyk. Przyznał przy tym, że 30-50 proc. ludzi pracujących na budowach w Polsce to Ukraińcy czy Białorusini. -Jak przychodzi zleceniodawca, który płaci więcej za godzinę, to nie zastanawiają się i za tydzień całe brygady rzucają pracę - mówił.

 

Jak wyjaśnia w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prezes Robyg -  firma musi wydłużać termin wykonawstwa, żeby "nie rozczarowywać klientów". - Do zeszłego roku nie było kłopotu, żeby zakończyć prostsze budynki w ciągu 14 miesięcy. Teraz musimy przesunąć to o 2-3 miesiące.

 

Okoński ocenił, że ruch cen w branży mieszkaniowej "musi być zgodny z inflacją i podwyżkami cen materiałów" – czytamy dalej w artykule.

- W 2017 w porównaniu do 2016 r. w Warszawie ceny mieszkań wzrosły 6-7 proc., w Gdańsku 15 proc. W tym roku sądzimy, że wzrosty powinny utrzymać się między 7 a 15 proc. w zależności od rynku - wskazał w podsumowaniu  Okoński. (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej:Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
58%
42%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.