Najem krótkoterminowy, kontrolowany

Inwestycje w nieruchomości to dziś bardzo popularna lokata kapitału. Szacuje się, że aktualnie aż 30 proc. mieszkań nabywanych od deweloperów przeznaczanych jest na wynajem – podaje Rp.pl. W tym ten bardziej opłacalny – krótkoterminowy.

 

I właśnie tymi, którzy przeznaczają swoje nieruchomości na najem krótszy niż miesiąc, bliżej przyjrzeć chce się resort turystyki – informuje portal.

 

"Obiekty najmowane jednorazowo podczas pobytu do 30 dni przez klientów będą podlegać obowiązkom rejestracyjnym, kontrolnym i innym wynikającym z przepisów zwartych w rozporządzeniu" - zapowiada ministerstwo, które podkreśla, że obowiązujące regulacje dotyczące rynku usług są niewystarczające, a jego propozycja zakładająca włączenie tzw. mieszkań na doby do katalogu obiektów hotelarskich oraz obowiązek ich rejestracji może stać się elementem walki z szarą strefą – czytamy w informacji.

 

Eksperci rynku nieruchomości uważają, że zmiany to ukłon w kierunku branży hotelarskiej – stwierdzono w tekście.

 

Jak ustaliła "Rzeczpospolita" opisywany projekt zmian znajduje się na etapie uzgodnień i oczekuje na wpis w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów. W przypadku jego akceptacji nie będzie już możliwe prowadzenie działalności polegającej na najmie krótkoterminowym bez zarejestrowania i spełnienia określonych norm – podsumowuje Rp.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.