Wielka awaria

Najważniejsze systemy informatyczne państwa nie działają. Niedostępne są Profil Zaufany, CEPiK, System Rejestrów Państwowych, ePUAP i serwis obywatel.gov.pl. Ministerstwo Cyfryzacji przyznaje, że awaria jest poważna – podaje za radiem RMF FM Money.pl .

 

"Błąd wczytywania strony" - tego typu komunikaty wyświetlają się po próbie wejścia na strony najważniejszych serwisów informatycznych służących do komunikacji obywateli z administracją państwową. O awarii jako pierwsze poinformowało radio RMF FM.

 

- Od rana mamy awarię Systemu Rejestrów Państwowych. W Centralnym Ośrodku Informatyki działa sztab kryzysowy, który stara się ja możliwie jak najszybciej usunąć - mówi money.pl Karol Manys, rzecznik resortu. - Będziemy informować na bieżąco. Za wszelkie niedogodności przepraszamy - dodaje.

 

"Dziś od godzin porannych niedostępne są serwisy obywatel.gov.pl, pz.gov.pl, cepik.gov.pl, epuap.gov.pl. Niedostępne są także systemy SRP, CEPiK oraz ePUAP" - informuje MC. "Trwają intensywne prace nad usunięciem awarii. Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy w komunikacie resortu, który na Twitterze pojawił się dopiero o 10:18. – czytamy w informacji.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.