„Ziemia obiecana” rewitalizuje i adaptuje

Baza noclegowa w mieście wzrośnie w niedługim czasie o 40 proc., a zasoby biurowe powiększą się o ponad 100 tys. mkw. - szacuje firma doradcza Walter Herz – poinformował portal Rp.pl.

 

- W ciągu ostatniego ćwierćwiecza w Łodzi dokonały się duże zmiany, zarówno na płaszczyźnie ekonomicznej, jak urbanistycznej. Dzięki temu aglomeracja stała się jednym z najważniejszych rynków biznesowych w kraju, który zwiększa swoje zasoby biurowe szybciej niż inne miasta regionalne - podkreślił Bartłomiej Zagrodnik, partner w Walter Herz.

- Dużym atutem dla inwestorów jest prowadzona w mieście rewitalizacja, unikatowość łódzkiej architektury i wciąż duży dostęp do atrakcyjnych gruntów pod nowe projekty komercyjne. Na dynamikę rozwoju aglomeracji wpływ mają również konkurencyjne koszty pracownicze i stawki za wynajem biur – podano w informacji.


W mieście powstaje Nowe Centrum Łodzi (NCŁ). - Plan zakłada przebudowę i rewitalizację 100-hektarowego obszaru w centrum miasta, w sąsiedztwie zmodernizowanego dworca Łódź Fabryczna. Industrialne zabudowania, które znajdują się na tym terenie, po rewitalizacji będą pełnić funkcje komercyjne oraz publiczno-kulturalne - powiedział Bartłomiej Zagrodnik.

 - Dzięki realizacji tego unikatowego na skalę europejską przedsięwzięcia Łódź stanie się jednym z najatrakcyjniejszych polskich miast, oferującym najnowocześniejszą przestrzeń usługową, biurową i mieszkaniową, a także ciekawe obiekty rozrywkowe i kulturalne - podkreślił.

- Łódź staję się coraz bardziej atrakcyjna, zarówno jako miejsce do zamieszkania, jak i do pracy. Niewątpliwym atutem aglomeracji jest jej położenie i szeroki dostęp do dobrze wykształconej kadry. To ośrodek akademicki, w którym działa 20 uczelni wyższych i miasto z tradycją, które przeszło ogromną przemianę - mówi cytowany przez Walter Herz Przemysław Andrzejak, prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. - Z roku na rok przybywa inwestorów, którzy widzą w rynku łódzkim ogromny potencjał. Wiążą z Łodzią swoją przyszłość biznesową między innymi dzięki temu, że w ostatnim czasie powstała w mieście duża ilość nowoczesnej powierzchni biurowej. Prowadzona rewitalizacja zmienia oblicze Łodzi. Jaka będzie przyszłość naszej „Ziemi Obiecanej"? Cóż, mam nadzieję, że wszystkie wizje i plany ujęte w Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+ zostaną zrealizowane.


Bartłomiej Zagrodnik podkreśla, że aglomeracja Łódzka plasuje się na szóstym miejscu w Polsce pod względem dostępnej powierzchni biurowej, ale dzięki intensywnemu rozwojowi tego segmentu w niedalekiej przyszłości ma szansę stać się czwartym rynkiem w kraju – czytamy w informacji.


Na łódzkim rynku usług pojawiają się nowi gracze z potrzebą zagospodarowania powierzchni użytkowych – podano dalej. 


Walter Herz podaje, że w Łodzi są 33 skategoryzowane hotele oferujące ponad 3,2 tys. pokojów. - W mieście działa sześć hoteli czterogwiazdkowych z 1,1 tys. pokojów. W tej grupie wybija się designerski hotel znajdujący się w dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego.

 

Miasto ma też 16 hoteli w standardzie trzygwiazdkowym, z których na uwagę według Bartłomieja Zagrodnika zasługują m.in. ulokowane w zabytkowym budynku byłej fabryki Towarów Bawełnianych Juliusza Kindermanna  czy w odrestaurowanych budynkach dawnej wytwórni papierosów.

- Łódzki rynek hotelowy jest jednym z najszybciej rozwijających się w Polsce. Do końca 2019 roku liczba pokojów hotelowych w mieście w porównaniu z zasobami z końca 2016 roku wzrośnie o ponad 40 proc. - szacował ekspert.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.