Gdzie są polskie służby sanitarne?

Wieprzowina z niebezpiecznym dodatkiem! W transporcie z Barbadosu, do Polski trafiło skażone mięso. Okazało się, że było naszprycowane pozostałościami środka na odrobaczenie. Wiadomo, że wieprzowina została odebrana w województwie łódzkim i kujawsko-pomorskim. Część groźnego dla zdrowia mięsa trafiła już do utylizacji – podał portal Pomorska.pl.

 

Znajdujący się w mięsie Lewamizol - chemiczny środek na robaki, odkryła belgijska firma. Bo to właśnie przez Belgię przejeżdżał skażony transport z Barbadosu. Doniesienia potwierdziła unijna kontrola, a informacja o zagrożeniu natychmiast trafiła do Systemu Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF). Niestety, wieprzowina zdążyła już dotrzeć nie tylko do Polski, ale też m.in. do Czech, Austrii, Chorwacji, Danii, Finlandii, Gruzji czy Francji – czytamy w informacji.

 

- W Polsce mięso z 38 sztuk świń dostarczono do jednej firmy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego; z 24 sztuk - do firmy na terenie województwa łódzkiego; 9990 kg mrożonych serc wieprzowych - do zakładu w Łódzkiem - napisano na portalu pomorska.pl. Trwają kontrole, które mają na celu wycofanie skażonych tusz wieprzowych. Z informacji resortu rolnictwa wynika, że przynajmniej połowa została już zutylizowana. Jakie skutki może wywołać zjedzenie mięsa z Lawamizolem? Wśród objawów wymienia się ból głowy, mięśni oraz stawów, a także drgawki czy zaburzenia zmysłów smaku i węchu – ostrzega portal.   (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Pomorska.pl

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.