Przywileje inwestycyjne tylko dla ćwiartki Polski

Cała Polska specjalną strefą ekonomiczną – mówił premier, zapowiadając reformę specjalnych stref. Z obietnicy niewiele zostało. Uprzywilejowane są jedynie 93 z blisko 400 wszystkich powiatów – wynika z raportu Grant Thornton i money.pl. 

 

134 tys. nowych miejsc pracy w kilka lat, miliardy złotych inwestycji i setki milionów zaoszczędzonych na podatkach  – takie plany miał rząd, przyjmując ustawę, która miała sprawić, że w całej Polsce będzie można zainwestować z ulgą podatkową. Zmianę zachwalał premier oraz chwaliła minister przedsiębiorczości i technologii. Biznes się cieszył – czytamy w informacji.

 

Z raportu firmy doradczej Grant Thornton  oraz money.pl wynika, że aż tak różowo nie jest. Powiatów, w których przedsiębiorcy mogą zainwestować i liczyć na rzeczywiste ulgi podatkowe, jest niecała setka. To jedynie co czwarty samorząd w Polsce.

 

Na dodatek są całe województwa, gdzie o pomocy w zasadzie nie ma co nawet marzyć. W Wielkopolsce, Łódzkiem, na Opolszczyźnie czy Śląsku nie ma choć jednego uprzywilejowanego powiatu. Nawet w biednym województwie małopolskim brakuje miejsc, gdzie inwestor otrzyma ulgi. Wyjątkiem są tu tylko miasta na prawach powiatu – Nowy Sącz i Tarnów – podaje Money.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Money.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.