Dlaczego słabną inwestycje w Polsce?

Polska wciąż pozostaje liderem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem napływu BIZ, jednak jej inwestycyjne przyciąganie słabnie m.in. z powodu braku stabilności politycznej i prawnej – podaje Rp.pl.

 

Polska spada w europejskim rankingu najważniejszych lokalizacji dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych – wynika z raportu ośrodka analitycznego fDi Markets z grupy "Financial Timesa".

 

Raport, którego jedynym partnerem w Polsce jest "Rzeczpospolita", przedstawia najnowsze dane dotyczące bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) na świecie w 2018 r.

- Wynika z niego, że Polska jest na piątym miejscu pod względem wartości nowych inwestycji, podczas gdy w 2017 r. była na trzecim miejscu - informuje portal.

 

Liczba projektów zmalała w porównaniu z 2017 r. o 6 proc., do 323 (choć zwiększyła się ich wartość – o 7 proc., do 15,3 mld dol.) – stwierdzono w informacji.

 

Według danych z omawianego raportu najwięcej nowych inwestycji w Europie przyciągnęła Wielka Brytania – 1278 wartych 35 mld dol. W skali globalnej wartość BIZ wzrosła w porównaniu z 2017 r. o 42 proc., do 917,3 mld dol.  

- Polska wciąż pozostaje liderem w Europie Środkowo - Wschodniej  pod względem napływu BIZ, jednak jej inwestycyjny magnes słabnie m.in. z powodu braku stabilności politycznej i prawnej. W opublikowanych w kwietniu badaniach Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej – przeprowadzonych we współpracy z 14 innymi izbami – spadliśmy w ocenach atrakcyjności z miejsca drugiego na trzecie, za Estonię i Czechy – napisał portal Rp.pl.  (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Rp.pl

Tagi: Inwestycje,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.