Rosyjski Svetofor wchodzi do Polski

Większość dyskontów nad Wisłą stawia nie tylko na niskie ceny, ale także na jakość produktów i wygląd sklepów. Svetofor ma inną strategię – napisał portal Dlahandlu.pl

 

Rosyjska firma Svetofor wchodzi do Polski z siecią dyskontów Mere. Pierwszy sklep ma zostać otwarty w lipcu w Częstochowie - podał portal dlahandlu.pl. Sieć działa w formie hard dyskontu, w którym towar jest sprzedawany prosto z palet – czytamy w informacji.

 

Jak napisał Dlahandlu.pl, firma w kwietniu poszukiwała kierowników do pracy w pierwszym sklepie w Polsce. Sieć oferuje umowę o pracę oraz możliwość awansu. Z kolei oczekiwania Svetofora wobec ewentualnych dostawców są bardzo wymagające: cena towaru z uwzględnieniem kosztu dostawy do sklepu powinna być 20-30 proc. niższa niż w konkurencyjnych sklepach.

 

Svetofor planował już wejście do Polski z marką Mere w 2018 roku. W naszym kraju sieć deklarowała uruchomienie 105 sklepów, z czego osiem jeszcze w ubiegłym roku. Ostatecznie rosyjska firma porzuciła te plany – podał portal Dlahandlu.pl.

 

Pod koniec stycznia 2019 roku pierwszy sklep Mere pod marką TS Markt został uruchomiony w Niemczech, na obrzeżach Lipska. Placówka okazał się wielkim sukcesem. Jak podał serwis Deutsche Welle, niecały tydzień po otwarciu sklep musiał zostać zamknięty na dwa dni, ponieważ wyprzedano cały towar – napisał porta.

 

Dodano, że format hard dyskontu w Polsce specjalnie się nie przyjął. Obecnie większość sieci dyskontowych nad Wisłą stawia nie tylko na niskie ceny, ale także na jakość produktów, wprowadzając do oferty coraz więcej towarów z wyższej półki oraz poprawiając wygląd sklepów i ekspozycję produktów. Dyskonty stały się nawet konkurencją dla sieci delikatesów, które jedna po drugiej zaczęły znikać z polskiego rynku.

 

Svetofor ma centralę na Syberii. Założona w 2009 roku sieć posiada około 800 dyskontów w Rosji, na Białorusi, w Kazachstanie i w Chinach – przypomina  portal Dlahandlu.pl   (jmk)

 

Źródło i czytaj więcej: Dlahandlu.plTagi: Dyskont,Svetofor,
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
52%
48%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.