Oczekiwane skromne zwyżki dzięki postawie Wall Street

Można mówić o kontynuacji odbicia rozpoczętego wczoraj w drugiej części dnia, którego główną podstawą było zachowanie S&P.

 

 

Krótko po otwarciu S&P osunął się jakby dostał wylewu, ale inwestorzy szybko się pozbierali. I właśnie to zachowanie zostało docenione w Europie, gdzie inwestorzy także kupowali akcje licząc na dobrą sesję w Stanach. W efekcie DAX ograniczył straty do 0,3 proc., a CAC40 zdołał nawet wyjść na plus. Jedynym rynkiem, który nie reagował na pozytywne impulsy był warszawski parkiet.


Ostatecznie S&P zyskał 0,2 proc. i trudno mówić o przełomie. Ale ponieważ indeks znajduje się blisko świeżo ustanowionych rekordów hossy, to optymizm przed dzisiejszą sesją może narastać w nadziei na ustanowienie nowych szczytów. Zwłaszcza, że rynki wykazały (jak dotąd) dużą odporność na wydarzenia na Ukrainie.


W Azji większość głównych parkietów była nieczynna (Tokio, Seul, Hong Kong), pozostałe indeksy podążały – niechętnie – w różnych kierunkach. W Australii rynek zyskał 0,35 proc., w Szanghaju główny indeks tracił 0,2 proc. na pół godziny przed końcem notowań. 

Emil Szweda, Open Finance

 

emil_szweda_342

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

openfinance_400

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
41%
59%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.