Odliczanie godzin albo miesięcy

Godziny dzielą inwestorów od poznania decyzji amerykańskiej rezerwy federalnej w sprawie stóp procentowych. Wciąż nie ma jednak pewności, czy oznaczać ona będzie kres wielomiesięcznego oczekiwania, czy jego przedłużenie. Niewiele można wywnioskować zarówno z wygłaszanych opinii, publikowanych ocen prawdopodobieństwa podwyżki, jak i z zachowania rynków.

 

Optymizm na giełdach sugeruje, że inwestorzy liczą na przedłużenie ery taniego pieniądza, umacniający się dolar sygnalizuje grę pod wariant zakładający podwyżkę, a rosnąca rentowność obligacji świadczy o tym, że część kapitału już się do wyższych stóp przygotowała. Kto będzie miał rację i kto na niej zarobi, okaże się już wieczorem, a kto nie obstawił żadnego scenariusza, ten raczej poczeka. Można więc zakładać, że handel dziś nie będzie zbyt ożywiony, choć na nudę także raczej nie będzie można narzekać. Poranek nie przynosi wyraźnych zmian na rynkach.

 

Podwyższonej zmienności należy się spodziewać w przypadku giełd w Chinach oraz rynku surowcowego. Shanghai Composite nabrał dynamiki w okolicach 3000 punktów i widać, że toczy się walka o jego utrzymanie. Notowania ropy naftowej reagują żywiołowo na wszelkie informacje, mogące dać wskazówki w kwestii układu sił popytu i podaży. Po wczorajszych danych o spadku zapasów w Stanach Zjednoczonych, ceny surowca wzrosły o ponad 4 proc., przekraczając w przypadku amerykańskiej WTI poziom 47 dolarów za baryłkę. Czwartkowy handel zaczyna się niewielkim spadkiem notowań.

 

Dziś warto też zwrócić uwagę na posiedzenie szwajcarskiego banku centralnego i prognozy dla szwajcarskiej gospodarki oraz reakcje na dane o PKB Nowej Zelandii i informacje o wynikach japońskiego handlu zagranicznego w sierpniu, a także sygnały z banków centralnych Australii i Japonii. Informacje z Japonii i Nowej Zelandii okazały się gorsze niż się spodziewano, ale na rynkach odbicia to nie znalazło. Nikkei zwyżkował o prawie 1,5 proc., a dolar nowozelandzki osłabł jedynie minimalnie.

 

dr Maciej Jędrzejak, Dyrektor Zarządzający Saxo Bank Polska

 

O Saxo Bank:

Saxo Bank to globalny bank inwestycyjny, który specjalizuje się w handlu oraz inwestycjach online na światowych rynkach finansowych. Jego operacje obejmują ponad 180 krajów. Swoje produkty oraz platformy inwestycyjne udostępnia w ponad  20 różnych wersjach językowych. Saxo Bank został utworzony w 1992 roku z myślą o zapewnieniu Klientom prywatnym i Partnerom instytucjonalnym kontroli nad działającymi w czasie rzeczywistym transakcjami inwestycyjnymi na rynku  kapitałowym Forex.

 

Saxo Bank to wielokrotnie nagradzana instytucja finansowa, która w ciągu 20 lat działalności otrzymała 30 prestiżowych nagród, w tym sześć nagród w roku 2011 w ramach corocznego badania rynku walutowego Euromoney. Saxo Bank pięciokrotnie zdobył nagrodę FX Week dla Najlepszego Banku Inwestycyjnego FX oraz Best FX White-Label Liquidity Service

 

Główna siedziba instytucji znajduje się w Kopenhadze. Bank posiada biura na całym świecie, w tym m.in w Londynie, Paryżu, Genewie, Zurychu, Singapurze, Tokio, Madrycie, Amsterdamie, Dubaju, Pradze i Pekinie. Od 2012 roku oddział banku działa w Warszawie.

 

Więcej informacji na stronie www: http://pl.saxobank.com/

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.