Co przyniesie deregulacja zawodu taksówkarza?

Propozycja deregulacji niektórych zawodów zawsze rodzi wiele wątpliwości. Pojawia się pytanie czy takie rozwiązanie nie jest szkodliwe dla danego rynku, a przede wszystkim dla klientów. Nie inaczej jest w przypadku zawodu taksówkarza. Należy jednak pamiętać, że ustawa ta nie spowoduje nagłego pojawienia się na rynku dużej liczby nowych kierowców, gdyż zawód ten nie należy do łatwych i nie każdy ma predyspozycje do jego wykonywania.

 

Funkcjonujące w tej chwili korporacje taksówkarskie nie powinny odczuć znacznego spadku obrotów w związku z ewentualnym pojawieniem się nowych podmiotów na rynku. Z roku na rok obserwuje się wzrost liczby taksówek, a i tak w wielu sytuacjach, szczególnie w godzinach szczytu, klienci odczuwają brak wolnych samochodów. Każdy wzrost liczby taksówkarzy sprawi, że klienci mogą spodziewać się szybszej obsługi i będą mieli większy wybór korporacji taksówkarskich. Większa konkurencja na rynku usług taxi powinna doprowadzić do wzrostu jakości i optymalizacji cen.

 

Warto zaznaczyć, że uwolnienie tej profesji stwarza osobom bezrobotnym nowe możliwości podjęcia pracy. Być może nie będą oni konkurencją dla korporacji nastawionych na obsługę klienta biznesowego, ale stanowić będą istotne wsparcie obsługi segmentu klientów indywidualnych.

 

Obawy związane z pojawieniem się nowych taksówkarzy odnoszą się głównie do poziomu świadczonych usług i bezpieczeństwa pasażerów. Warto zatem podkreślić wagę kursów i licencji jako swoistej gwarancji jakości świadczonych usług. Wiele miast, np. Warszawa czy Kraków, zdecydowało się na utrzymanie egzaminów dla kierowców taksówek, a korporacje, którym zależy na wysokim standardzie pracy we własnym zakresie dbają o odpowiednie przygotowanie kierowców.

 Jarosław Pawłowski, Dyrektor ds. Rozwoju Sieci w Polskiej Sieci Taxi 19 123

***

System Polska Sieć Taxi 19 123 jest nowoczesnym, wygodnym i elastycznym rozwiązaniem, gwarantującym możliwość bezgotówkowego korzystania z 5 tysięcy taksówek w całej Polsce. Aby zamówić taksówkę w miastach objętych systemem wystarczy wybrać ogólnopolski numer telefonu 19 123. System Polska Sieć Taxi umożliwia podróże bezgotówkowe we wszystkich miastach wojewódzkich, będąc doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Płatność rozliczana jest jedną fakturą, podsumowującą wszystkie przejazdy w danym okresie rozliczeniowym. Dzięki Elektronicznej Karcie Klienta (EKK) użytkownicy indywidualni również mają możliwość skorzystania z rozliczeń bezgotówkowych. Partnerami systemu są największe i najbardziej rzetelne korporacje taksówkowe w kraju. Informacje o systemie znajdują się pod adresem: www.polskasiectaxi.pl

źródło:corepr.pl

 

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
57%
43%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.