Iain Morley - "Adwokat diabła. Krótki traktat o tym jak być naprawdę dobrym w sądzie"

"Adwokat diabła. Krótki traktat o tym jak być naprawdę dobrym w sądzie" to pierwsza w Polsce książka dla prawników o sztuce występowania przed sądem. Kultowy brytyjski poradnik napisany lekkim, pełnym humoru stylem, krok po kroku prezentuje czytelnikowi techniki i praktyczne zalecenia oparte na 40-letnim doświadczeniu uznanego brytyjskiego prawnika procesowego, Iaina Morley’a.
 
3619_2925 
 
Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla młodych prawników, ale znajdą w niej inspirację także praktycy z wieloletnim doświadczeniem, a także osoby nie związane z prawem, a zainteresowane sztuką skutecznej perswazji. 
 
"Na polskim rynku brakuje książek z obszaru tzw. umiejętności miękkich przeznaczonych dla prawników. A stają się one coraz ważniejsze. Zmiany w sposobie prowadzenia rozpraw oraz rosnąca konkurencja zwiększy jeszcze znaczenie zdolności perswazyjnych adwokatów. Adwokat Diabła to najlepszy poradnik na jaki trafiłem w ciągu 16 lat praktyki procesowej” – mówi Piotr Staroń, Partner Zarządzający w kancelarii Staroń & Partners Sp. k., wydawca książki.
 

Bezpośredni styl i zdroworozsądkowa, zwięzła argumentacja odróżnia "Adwokata diabła" od pozycji dotąd oferowanych prawnikom. Autor prowadzi czytelnika przez kluczowe zasady i techniki prowadzenia sprawy sądowej, wyjaśniając ich praktyczne zastosowanie „W pracy adwokata nie chodzi o prawdę, ale o wygrywanie. Ważne jest, aby to zrozumieć, niezależnie od tego jak smutne lub nielogiczne może się to wydawać (…)" – pisze Lain Morley. 
 
Dlaczego możesz przegrać sprawę pomimo, że prawda jest po Twojej stronie? Jakich dwóch kluczowych rzeczy nigdy nie powinieneś robić prowadząc sprawę? Jak prezentować argumenty w sposób prosty, zwięzły, racjonalny, zgodny ze zdrowym rozsądkiem? Jak przesłuchiwać świadków i na czym polega różnica między przesłuchiwaniem świadków własnych i drugiej strony? – to tylko niektóre pytania, na które czytelnik znajdzie odpowiedź. 
 
 
Książka została wydana przez mec. Piotra Staronia, Partnera Zarządzającego w kancelarii Staroń & Partners Sp. k. Nabyć ją możnana stronach: 
 
Cena: 49 zł 

 
***3621_185
 
O autorze:
Lain Morley jest uznanym brytyjskim adwokatem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Praktykuje w Londynie, zajmując się przede wszystkim sprawami karnymi. Wielokrotnie występował przed międzynarodowymi trybunałami karnymi. Prowadzi szkolenia w Anglii oraz za granicą, ucząc innych prawników sztuki występowania przed sądem. Jest wykładowcą Brytyjskiej Izby Adwokackiej Inner Temple, gdzie prowadzi zajęcia dla aplikantów.
 
 
 
O wydawcy: 
Piotr Staroń jest Partnerem Zarządzającym w kancelarii Staroń & Partners Sp. k. świadczącej usługi prawnicze dla polskich i międzynarodowych podmiotów gospodarczych. Głównym obszarem praktyki kancelarii jest prowadzenie sporów sądowych, arbitrażowych i administracyjnych. 
 
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.