Polscy mężczyźni są lepsi o 6 procent w obsłudze komputera

 

Pod względem podstawowych umiejętności obsługi komputera odsetek polskich mężczyzn między 16 a 24 rokiem życia przewyższa standardy europejskie o 6%, ale okazuje się być gorszy od Chorwatów o 12%, którzy najlepiej opanowali podstawowe zdolności komputerowe w Unii Europejskiej. Polscy studenci przewyższają Europę o 4%, ale Chorwaci są od nich lepsi 8%. Chorwaci z wyższym wykształceniem mają również przewagę nad polskimi absolwentami uczelni wyższych – różnica wynosi 9%. Okazuje się również, że chorwaccy seniorzy są zdolniejsi od polskich w obsłudze komputera – ich odsetek jest wyższy o 13Pod względem podstawowych umiejętności obsługi komputera odsetek polskich mężczyzn między 16 a 24 rokiem życia przewyższa standardy europejskie o 6%, ale okazuje się być gorszy od Chorwatów o 12%, którzy najlepiej opanowali podstawowe zdolności komputerowe w Unii Europejskiej. Polscy studenci przewyższają Europę o 4%, ale Chorwaci są od nich lepsi 8%. Chorwaci z wyższym wykształceniem mają również przewagę nad polskimi absolwentami uczelni wyższych – różnica wynosi 9%. Okazuje się również, że chorwaccy seniorzy są zdolniejsi od polskich w obsłudze komputera – ich odsetek jest wyższy o 13%.

Pod względem podstawowych umiejętności obsługi komputera odsetek polskich mężczyzn między 16 a 24 rokiem życia przewyższa standardy europejskie o 6%, ale okazuje się być gorszy od Chorwatów o 12%, którzy najlepiej opanowali podstawowe zdolności komputerowe w Unii Europejskiej. Polscy studenci przewyższają Europę o 4%, ale Chorwaci są od nich lepsi 8%. Chorwaci z wyższym wykształceniem mają również przewagę nad polskimi absolwentami uczelni wyższych – różnica wynosi 9%. Okazuje się również, że chorwaccy seniorzy są zdolniejsi od polskich w obsłudze komputera – ich odsetek jest wyższy o 13%.

 

Eurostat podaje dane na temat umiejętności korzystania z komputera na podstawie między innymi przenoszenia i kopiowania plików. Według Europejskiego Urzędu Statystycznego na zdolności komputerowe wpływa wiek, płeć, wykształcenie, rodzaj dostępu do Internetu i gęstość zaludnienia na danym obszarze. 

 

"Posiadanie umiejętności komputerowych jest w dużym stopniu uwarunkowane cechami społeczno-demograficznymi. Wszystkie rodzaje badanych umiejętności komputerowych częściej występują wśród mężczyzn niż kobiet". - czytamy w raporcie "Społeczeństwo Informacyjne w Liczbach 2015" przygotowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

 

Link do artykułu:

 

http://www.exmetrix.com/pl/posty/polscy-mezczyzni-sa-lepsi-o-6-procent-w-obsludze-komputera-od-sredniej-europejskiej/ 

 

 

Więcej informacji http://www.exmetrix.com 

http://www.exmetrix.com/pl

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
49%
51%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.