Sophie Kinsella - Spójrz mi w oczy, Audrey

Wzruszająca, błyskotliwie zabawna i mądra książka o lęku, dojrzewaniu i pierwszej miłości. O rozterkach rodzicielskich, radzeniu sobie z natłokiem obowiązków i samoakceptacji. Sophie Kinsella – popularna pisarka brytyjskiego pochodzenia – po raz kolejny urzeka czytelników historią, która na przemian ściska gardło i wywołuje uśmiech na twarzy, ale też daje wiarę, że dzięki odpowiednim ludziom jesteśmy w stanie pokonać wszelkie przeciwności.

 

spjrz_audrey02_539Tytułowa Audrey to nastolatka zmagająca się z zaburzeniami lękowymi. Przed innymi ludźmi chronią ją okulary przeciwsłoneczne, które zdejmuje tylko do snu, a jedynym miejscem, w którym czuje się w pełni bezpiecznie, jest jej pokój. Audrey chce to zmienić, ale droga do celu jest bardzo wyboista. Pewnego dnia jednak w jej otoczeniu pojawia się Linus – przystojny kolega jej brata. Między nastolatkami zawiązuje się nić porozumienia. Czy chłopak będzie w stanie pomóc dziewczynie przezwyciężyć lęki?

Spójrz mi w oczy, Audrey to książka pełna humoru, ciepła i miłości. Oczami głównej bohaterki czytelnik poznaje nie tylko ją samą, ale i najbliższą rodzinę Audrey: szaloną mamę, która stara się gasić pożary w ognisku domowym, zaczytując się jednocześnie w modnych czasopismach z poradami dla kobiet;  brata uzależnionego od gier komputerowych i ojca, któremu trudno się odnaleźć w tym chaosie. Audrey relacjonuje to wszystko z dużą lekkością, humorem i dystansem, a jednocześnie z wiarą, że prawdziwa miłość jest w stanie przezwyciężyć wszystkie dziwactwa i trudności.

 

 

 

 

 

 

 

 


Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.