Pokaż mi swój czytnik, a powiem ci jaki jesteś

Cztery typy osobowości: sangwinik, choleryk, flegmatyk i melancholik. Każda z nich posiada odrębne cechy, do których można przypisać odpowiednie dla korzystania przez nich sprzęty. My postanowiliśmy dobrać dla nich czytniki i sprawdzić na ile ta teza się sprawdzi.


Hipokrates, grecki filozof i lekarz, opisał ludzkie zdrowie jako stan, który zależy od czterech podstawowych soków w organizmie: krew, flegma, żółć żółta i żółć czarna. 500 lat później, inny grecki lekarz Galen, doszedł do wniosku, że przewaga jednego z soków w organizmie związana jest z określonymi cechami zachowania. I tak powstali sangwinik (łac. sanguis – krew), choleryk (gr. chole – żółć), melancholik (gr. mélanos – czarny + chole – żółć) i flegmatyk (gr. phlegma – flegma).

 

sangwinik_4000

Czytniki dla sangwinika

 

Sangwinik jest często postrzegany jako duże dziecko. Jest wesoły i spontaniczny. Ma ogromne poczucie humoru. Nie martwi się o przyszłość, ani nie rozpamiętuje przeszłości. Żyje chwilą. Jest bezpośredni i gadatliwy. Uwielbia być w centrum uwagi, którą potrafi na sobie skupić. Nie chowa urazy wobec ludzi. Kocha ich, przez co łatwo pozyskuje przyjaciół. Nie cierpi nudy, uwielbia gdy coś się dzieje. Dzieci za nim przepadają. Do domu wnosi radość i humor. Potrafi się dobrze bawić.


PocketBook 631 Touch HD

To czytnik wprost stworzony dla sangwinika. Posiada wiele funkcji, którymi sangwinik może się pochwalić. Ekran E Ink Carta, z rozdzielczością 1072x1448 300 dpi, przeglądarka internetowa, gry, notatki i wysoka jakość wykonania. Każdy z tym typem osobowości będzie zachwycony tym urządzeniem.


Kindle Paperwhite 3

Wyświetlacz (1448×1072, 300 ppi) to dwa razy więcej pikseli, którymi sangwinik będzie zachwycony. Unikalne wbudowane światło równomiernie oświetla ekran aby umożliwić czytanie w jak najwyższej jakości. Wi-Fi, przeglądarka i podświetlenie ekranu, tylko podbudują ego sangwinika.

choleryk_854 

 

Choleryk i jego czytnik

Choleryk to temperament urodzonego przywódcy. Posiada silną wolę oraz jest nastawiony na osiąganie konkretnych celów. Niezbyt obchodzą go relacje i ludzie. Bardziej zależy mu na osiąganiu wyników, przewodzeniu innymi oraz organizowaniu pracy. Jest bardzo pewny siebie i nie przyznaje się do błędów, które rzadko popełnia. Przepraszanie, wątpliwości i brak asertywności, uważa za słabości. Nie szanuje ludzi, którzy w jego oczach nie potrafią o siebie zawalczyć. Zależy mu na udowodnieniu swojej racji innym. Posiada silną potrzebę zmian, dlatego chętnie wprowadza je w swoim życiu i pracy. Jako rodzic jest przewodnikiem i organizatorem.


 

 

Cybook Muse HD

Niesamowity ekran e-ink 1448x1072 px 300 dpi. Jedyne 8 mm grubości i 180g wagi, a to wszystko opakowane w aksamitną czerń. Cybook Muse HD, tak samo jak inne ereadery tej marki, posiada bardzo dobrze rozbudowany tryb Reflow, czyli umiejętność automatycznego dopasowania treści. Będzie idealny do pracy oraz spędzania czasu wolnego na czytaniu specjalistycznych artykułów dla choleryka.


Pocketbook InkPad 2

InkPad 2 to jeden z niewielu dostępnych na rynku czytników 8 calowych. 8 GB pamięci, 512 pamięci RAM. Działa niesamowicie szybko i dzięki dużemu ekranowi będzie najlepszy dla każdego fana pracy od rana do nocy.

 

Czytnik ebooków flegmatykaflegmatyk_4752

Flegmatyk, jak sama nazwa wskazuje, jest osobą bardzo spokojną, zrównoważoną i opanowaną. Nie lubi okazywać emocji, dlatego trudno odgadnąć czy ma zły humor czy z czegoś się cieszy. Nie lubi szumu wokół swojej osoby. Jego stosunek do świata i ludzi jest pozytywny. Wykazuje postawę akceptującą i jest pogodzony ze swoim życiem. Niepowodzenia go nie zrażają. Jest świadom, że czasem jest się nad wozem, a czasem pod. W stosunku do innych jest uprzejmy oraz okazuje zainteresowanie i troskę. To dobry słuchacz, dowcipny rozmówca i spostrzegawczy obserwator.


PocketBook 614 Basic 2

PocketBook 614 to niezwykłe urządzenie łączące w sobie prostotę, design oraz zaawansowaną technologię, czyli wszystko to, co cieszy oko flegmatyka. Basic 2 w porównaniu do swojego poprzednika otrzymał o 100% więcej pamięci RAM, procesor wydajniejszy o 20% oraz nowocześniejszy ekran e-ink Pearl. Będzie idealny dla osób preferujących prostotę i wysoką jakość wykonania.


Cybook Muse Light

Najnowszy Cybook Muse Light - to najlżejszy i najbardziej kompaktowy ebook reader z technologią podświetlenia FrontLight, dostępny na rynku. 6" E-ink Carta, regulowane podświetlenie ekranu, wymiary 155 x 116 x 8 mm waga 155g (z baterią). Flegmatyk będzie go mógł nosić ze sobą wszędzie i korzystać w każdych warunkach.

 

melancholik_1272

 

Czytnik melancholika

Melancholik to człowiek głęboki, myśliciel, który lubi analizować. Jest sumienny i zdeterminowany, aby osiągnąć wyznaczone cele. Posiada wysokie standardy. Wymaga dużo od siebie i innych. Mimo to jest osobą wrażliwą, przez co ma skłonności do wahań nastroju. Wszystko traktuje poważnie i dlatego często doświadcza bólu oraz wpędza się w cierpienie. Z powodu wysokich oczekiwań, może mieć niskie poczucie wartości. Melancholicy to osoby często obdarzone talentami artystycznymi. Są twórczy i potrafią dostrzec piękno. Ostrożnie dobierają przyjaciół i partnerów. Nie lubią być w centrum uwagi. Są zdolni do poświęceń i współczucia, zwłaszcza w stosunku do swoich najbliższych.


Cybook Ocean

8" E-Ink Pearl, Przeglądarka internetowa, Sklep z eBookami, Słownik, Galeria obrazów, Notatnik, Zakładki do książek. Entuzjaści czytania ebooków w formacie PDF będą zachwyceni. Udoskonalony tryb reflow automatycznie dostosuje twoje treści. Będzie idealny dla artystów.


Kindle Oasis

Zaprojektowany, aby być lekki jak papier, Kindle Oasis jest ponad 20% lżejszy i 30% cieńszy niż jakikolwiek inny Kindle. Ultra cienki uchwyt o grubości 0.13”, aby czytać komfortowo godzinami. Kindle Oasis łączy najwytrzymalsze szkło i ultra cienką metalową ramkę zapewniając lekkość i wytrzymałość konstrukcji. Jest wprost stworzony dla delikatnego melancholika.


www.71media.pl

www.czytio.pl

www.pocketbook-reader.pl

www.cybook.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.