Wybór czytnika w 5 prostych krokach

Dokonanie dobrego wyboru czytnika ebooków nie jest wcale prostą sprawą. Należy mieć świadomość, że to zakup na lata, więc odpowiednia selekcja jest w tym przypadku niezbędna. Przedstawiamy poradnik jak wybrać czytnik w pięciu prostych krokach.

 

Zastanów się co będziesz czytać

Nie da się ukryć, że to jedno z najważniejszych zagadnień. Warto zastanowić się dobrze jakiego rodzaju ebooki będziemy czytać. Czytniki 6" sprawdzają się w beletrystyce i innych książkach czytanych hobbystycznie. 8" pozwala na komfortowe czytanie lektur technicznych, gdzie mamy do czynienia z tabelami, wykresami i dużymi zdjęciami.


Czy zamierzasz czytać tylko w domu?

Do wyboru mamy małe sześciocalowe czytniki i te większe - ośmiocalowe. To również ważny aspekt zakupu by przemyśleć czy czytnik będzie z nami wędrował, czy użytkować będziemy go tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Jeśli zamierzamy go ze sobą nosić, warto wybrać mniejszy, ponieważ większe z trudem będą mieściły się w podręcznym bagażu.


Jakie znaczenie ma cena?

Nie da się ukryć, że im wyższa cena tym czytnik lepszy jakościowo. Ceny wahają się od 300 do nawet 1800zł. Warto ustalić sobie budżet, którego później będziemy się trzymać. Próg maksymalnej ceny pozwoli zmniejszyć obszar poszukiwań i przeprowadzić dogłębną selekcję dostępnych czytników. Należy mieć jednak na względzie, że jeśli interesuje nas podświetlenie lub ekran HD, warto zainwestować w coś droższego i w pełni cieszyć się wszystkimi możliwościami czytnika.


Podświetlenie ekranu

Zastanówmy się jaką rolę w sprawie będzie grało oświetlenie. Gdzie będziemy oddawać się lekturze ulubionych e-książek? Podświetlenie decyduje o ilości miejsc, w których będziemy czytać komfortowo. Pełne słońce lub ciemności wymuszają na nas włączenie oświetlenia. Te bez potrzebują dodatkowego źródła światła z góry.


Czytanie plików PDF

Do czytania PDFów warto mieć tryb reflow, który rozbija dokument na poszczególne części i składa w całość w postaci kolumny, co pozwala na wygodne i komfortowe odtwarzanie tego typu plików. Są także inne sposoby i tryby odczytu PDFów, zatem warto sprawdzić czy nasz nowy czytnik je posiada.


Wybór czytnika ebooków to trudny orzech do zgryzienia. Wśród wielu ofert łatwo się pogubić. Dobrym pomysłem jest przeglądnięcie modeli obecnych na rynku i przemyślany wybór, który pozwoli nam cieszyć się urządzeniem przed długie lata.

 

 

materiał prasowy czytio.pl

 

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
53%
47%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2017 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.