Zapraszamy do Uzdrowiska Wysowa S.A.

Uzdrowisko Wysowa S.A. jest najstarszym podmiotem uzdrowiskowym prowadzącym działalność leczniczą na terenie Wysowej-Zdroju (wieś uzdrowiskowa w Beskidzie Niskim w woj. małopolskim). Do funkcjonującego od 1959 r. Uzdrowiska należą Ośrodki Biawena oraz Beskid.

 

W Ośrodku Uzdrowiskowym Biawena jest 190 miejsc noclegowych w pokojach o różnym standardzie. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę i TV, a w budynku znajduje się bogata baza zabiegowa w tym kriosauna oraz basen rehabilitacyjny.

 

Ośrodek Uzdrowiskowy Beskid posiada 130 miejsc noclegowych. W budynku poza bazą zabiegową, od 1993 roku funkcjonuje Oddział Dializy Pozaustrojowej. Był to pierwszy w Polsce ośrodek przyjmujący chorych wymagających dializy w trakcie pobytu w uzdrowisku. Obecnie jest to jedyny ośrodek uzdrowiskowy, gdzie w jednym miejscu łączy się procedurę leczenia uzdrowiskowego i dializ bez konieczności przemieszczania się.

 

orodek_beskid_1_1095

 

W 2016 roku oddział dializ został gruntownie przebudowany. Nowoczesna infrastruktura gwarantuje najwyższe standardy wykonywanego zabiegu. Obecnie w ośrodku działa 7-stanowiskowy Oddział Hemodializy oraz prowadzona jest dializa otrzewnowa. Procedura hemodializy jest bezpłatna (finansowana przez NFZ).

 

Zamiar wyjazdu do Wysowej-Zdroju na dializy gościnne należy uzgodnić ze stacją dializ w O.U. Beskid, następnie zgłosić lekarzowi w macierzystej stacji dializ oraz pobrać dokumentację medyczną. Pobyt osoby dializowanej w Uzdrowisku może być:

- bezpłatny – ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia do szpitala uzdrowiskowego (turnus 21-dniowy). Wniosek na skierowanie do szpitala uzdrowiskowego wypełnia lekarz ubezpieczenia  zdrowotnego.

- za częściową odpłatnością – turnusy rehabilitacyjne 14-dniowe dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) zarządzanych przez ośrodki pomocy społecznej np.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR), Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (MOPS).

- pełnopłatny – wczasy lecznicze, wypoczynkowe lub turnusy rehabilitacyjne - okres i długość pobytu uzgadniane są indywidualnie.

 

stacja_dializ_1_1162 

Stacja dializ


Szczegółowe informacje:

 1. Procedura dializ prowadzona jest sezonowo tj. od kwietnia do listopada
 2. Wykonywane są hemodializy i dializy otrzewnowe
 3. Używany sprzęt jest całkowicie jednorazowy
 4. W trakcie zabiegów zapewniona jest stała opieka lekarsko-pielęgniarska
 5. Stacja dializ wyposażona jest w odbiornik TV na każdym stanowisku
 6. Terminy dializ Gościnnych w O.U. Beskid, uzgadniane są z pielęgniarką oddziałową.
 7. Wszyscy pacjenci korzystający z dializ w O.U. Beskid zobligowani są do posiadania skierowania na Stację Dializ (wzór do pobrania ze strony internetowej www.uzdrowisko-wysowa.pl/pobyty-dla-dializowanych) oraz dokumentacji medycznej wymienionej na skierowaniu
   

Czas na seniorów

 

Dla osób starszych bezpośrednio po przebytej hospitalizacji oraz dla osób, które w okresie ostatnich 12 miesięcy przebywały w szpitalu, w O.U. Beskid funkcjonuje Dzienny Dom Opieki Medycznej. Pobyt może trwać od 30 do 120 dni, od 4 do 8 godzin dziennie. W czasie pobytu każda osoba objęta jest opieką pielęgniarską oraz prowadzona jest rehabilitacja. Realizowana jest edukacja zdrowotna oraz program leczniczy połączony z zabiegami i terapią zajęciową. Ośrodek zapewnia opiekę psychologa, logopedy jak również wyżywienie w czasie pobytu.

 

Przyjazne uzdrowisko

 

Oba ośrodki Beskid i Biawena są w pełni przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Wyposażone są w windy oraz podjazdy dla wózków inwalidzkich. W ciągu ostatnich kilku lat budynki zostały gruntownie wyremontowane.

 

orodek_uzdrowiskowy__beskid_1095

  

Obecnie w O.U. Biawena trwają prace przy nowoczesnej bazie zabiegowej, która zostanie oddana do dyspozycji gości do końca 2017 r. W połowie 2018 r. otwarte zostanie profesjonalne SPA z unikatową ofertą wykorzystującą walory uzdrowiskowe Wysowej-Zdroju. Prace te będą wykonywane z dofinansowaniem ze środków pochodzących z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Uzdrowisko Wysowa S.A. proponuje wczasy wypoczynkowe, wczasy lecznicze, wczasy dla emerytów i rencistów, turnusy rehabilitacyjne  light i full, S.O.S. dla kręgosłupa, W harmonii ciała i ducha oraz oferty specjalne.

 

Uzdrowisko dużą uwagę przywiązuje do kuchni i przygotowywanych posiłków w swoich ośrodkach. Ze względu na profil  działalności stosuje się zróżnicowane diety (wg wskazań lekarza), m.in. dieta cukrzycowa, lekkostrawna w chorobach: nerek, wątroby, jelit, żołądka, trzustki, niskokaloryczna dla osób z nadwagą.

 

Profile lecznicze Uzdrowiska Wysowa S.A.:

 • układ trawienia (gastrologia, hepatologia)
 • układ oddechowy
 • cukrzyca (w tym niewydolność nerek)
 • otyłość
 • choroby układu moczowego (nefrologia i urologia) - w tym hemodializa i dializa otrzewnowa
 • choroby ortopedyczno – urazowe

 

Wczasy lecznicze – działajmy kompleksowo

 

Zdrowie jest czymś o co powinniśmy dbać najbardziej, o czym na co dzień zapominamy. Pobyt w ośrodku uzdrowiskom pomaga nam to zmienić. Uzdrowisko Wysowa S.A. oferuje wiele zabiegów leczniczych, a możliwość wykonania badań, w laboratorium analityczno-diagnostycznym w O.U. Biawena, umożliwia kompleksową diagnostykę naszego stanu zdrowia. Wykonywane są badania z zakresu analityki ogólnej, hematologii, biochemii klinicznej, parazytologii, koagulologii i immunologii. Indywidualnie dobrane zabiegi podczas wizyty lekarskiej to gwarancja właściwego leczenia uzdrowiskowego.

 

Wszystkie turnusy zawierają noclegi, pełne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz dostęp do bazy zabiegowej obejmującej zabiegi z dziedzin:

 • balneoterapii
 • hydroterapii
 • kinezyterapii
 • masażu
 • krioterapii
 • elektroterapii
 • światłolecznictwa
 • magnetoterapii
 • ultrasonoterapii
 

 

Cukrzyca – co teraz?

 

Uzdrowisko Wysowa S.A. specjalizuje się w uzdrowiskowym leczeniu osób chorych na cukrzycę. Organizowane są specjalistyczne turnusy m.in.  „Cukrzyca na wakacjach”. W ramach oferty specjalnej oraz z innych pakietów pobytowych osoba chora na cukrzycę objęta jest dietą cukrzycową, może też skorzystać ze specjalnie przygotowanych pakietów badań laboratoryjnych. Leczenie wspomagane jest wodą „Henryk”, posiadającą właściwości wyrównujące poziom cukru we krwi.

 

laboratorium1_750 

Laboratorium

 

Leczenie i rehabilitacja

  

Turnusy rehabilitacyjne light oraz full prowadzone są przez cały rok. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. W okresie wiosenno-jesiennym organizowane są także turnusy dla osób posiadających dofinansowanie na pobyt ze środków PFRON. Uzdrowisko Wysowa S.A. posiada umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie uzdrowiskowe w zakresach:

 • uzdrowiskowego leczenia sanatoryjnego dorosłych (czas trwania 21 dni) – pobyt refundowany przez NFZ, wysokość częściowej dopłaty ponoszonej przez pacjenta uwarunkowana jest standardem pokoju.
 • uzdrowiskowego leczenia szpitalnego dorosłych (czas trwania 21 dni) – koszt pobytu w całości pokrywa NFZ
 • uzdrowiskowego leczenia ambulatoryjnego dorosłych i dzieci (czas trwania 6, 12, 18 dni) – NFZ pokrywa koszt wszystkich zabiegów

 

Turnusy rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej ZUS prowadzone są w schorzeniach:

 • układu oddechowego (czas trwania 24 dni)
 • narządu ruchu (czas trwania 24 dni)

 

Pełny koszt rehabilitacji, uwzględniający w szczególności koszty leczenia, zakwaterowania i żywienia pokrywa ZUS. ZUS refunduje również koszty dojazdu do ośrodka z miejsca zamieszkania i z powrotem.

 

W wolnym czasie

 

Turnus w Uzdrowisku Wysowa S.A. to także wiele atrakcji. Dla kuracjuszy organizowane są wycieczki autokarowe, a piesze wycieczki z przewodnikiem po Wysowej-Zdroju i okolicy to stały punkt programu pobytowego. Kawiarnia mieszcząca się w O.U. Biawena zaprasza na domowe ciasto. Stół bilardowy i stół do tenisa stołowego sprzyja integracji wśród kuracjuszy. Na ternie Parku Zdrojowego w Wysowej-Zdroju znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych, a tuż obok Park Wodny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Na terenie uzdrowiska wytyczone są liczne trasy piesze, rowerowe (możliwość wypożyczenia rowerów w O.U. Beskid), biegowe oraz konne.  Dobrze rozwinięta turystyka konna zachęca do skorzystania z nauki jazdy, przejazdów bryczkami i w siodle a zimą z kuligów. W Wysowej-Zdroju można skorzystać z boiska sportowego Orlik z pełnym wyposażeniem, w tym znajduje się boisko do piłki nożnej i boisko wielofunkcyjne – koszykówka, siatkówka, badminton. Seans w jaskini solnej to wspaniałe miejsce do odpoczynku i relaksu, a korty tenisowe oraz kręgielnia zachęcają do aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

park_jesie_1159_01

 

W krajobraz uzdrowiska wpisany jest Szlak architektury drewnianej Znajduje się tu cerkiew pod wezwaniem św. Michała Archanioła wybudowana w XVIII wieku. Jawor – Święta Góra Łemków to cel wielu pielgrzymów podczas uroczystości odbywających się tu w okresie letnim. Znaki kultury łemkowskiej spotykamy niemalże na każdym kroku. Liczne kapliczki oraz regionalna kuchnia przybliżają historię tego regionu.

 

Zdrowy styl życia

 

Uzdrowisko Wysowa S.A. promuje zdrowy styl życia z zastosowaniem wód leczniczych i mineralnych. Produkowane przez firmę aquakosmetyki zawierają unikalną leczniczą wodę mineralną z uzdrowiska. Firma jest oficjalnym partnerem Polskiego Związku Biathlonistów, jest także organizatorem cyklicznej imprezy Maraton Beskid Niski. Jako mecenas sportu wspiera drużyny pierwszoligowe w żużlu oraz piłce nożnej.

 

Uzdrowisko Wysowa S.A. otrzymało liczne nagrody m.in. wyróżnienie miesięcznika „Forbes” - Diamenty Forbesa 2015. Firma już sześciokrotnie była nagradzania Gazelą Biznesu (ostatnio w roku 2016) i jest w gronie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

wysowianka-zdroj-gazowana-2-300x225_300

Równie często nagradzane są produkty przedsiębiorstwa. Naturalna woda mineralna Wysowianka i Wysowianka-Zdrój oraz wody lecznicze Henryk, Józef i Franciszek należą do elitarnego grona Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego. Tytuł ten jest przyznawany dla produktów wysokiej jakości, produkowanych i przetwarzanych na bazie lokalnych i regionalnych surowców. Wysowianka-Zdrój otrzymała główną nagrodę na targach HORECA GASTROFOOD w konkursie na Najlepszy Produkt dla Hotelarstwa i Gastronomii. Woda lecznicza Henryk dwukrotnie otrzymała I miejsce na targach Diabetica Expo 2015 oraz 2017, w kategorii produktów spożywczych, w Toruniu. Na tych samych targach wyróżnione zostały turnusy dla diabetyków organizowane w O.U. Biawena.

  

Uzdrowisko Wysowa S.A.

38-316 Wysowa-Zdrój 149

Ośrodek Uzdrowiskowy Biawena,

tel: +48 18 353-20-96 kom.:+48 882 070 103

Ośrodek Uzdrowiskowy Beskid,

tel.: +48 18 353-24-87, kom.:+48 882 070 104

www.uzdrowisko-wysowa.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
58%
42%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2018 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Korzystanie z witryny forumbiznesu.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies.