Rafał Kosik - Amelia i Kuba. Mi się podoba.

Wzruszająca i zabawna historia o dziewczynce, która marzy o psie, ale alergia nie pozwala jej na posiadanie futrzastego zwierzęcia.

 

aik_msp_front_1500_580Kiedy sześciolatka Mi w schronisku dla psów zobaczy łysego kundelka na trzech łapkach, zrobi wszystko, aby odmienić psi los i podarować mu ciepły dom z kochającym człowiekiem. Rafał Kosik zwraca uwagę młodych czytelników na trudny los bezdomnych zwierząt. Pokazuje, że można im pomóc nie tylko samemu zabierając je do domu, ale także ten dom znajdując, czy też odwiedzając je w schronisku i zabierając na zwykły spacer.

Jedenastolatkowie Amelia i Kuba i ich młodsze rodzeństwo zostaną zamieszani w komedię pomyłek na balu przebierańców i odwiedzą schronisko dla zwierząt, gdzie podejmą brawurową akcję uratowania psa Zydla. Rafał Kosik wzrusza jak nigdy i bawi jak zawsze!

To powieść o empatii, współczuciu i wrażliwości na innych. Wspaniała lektura dla dzieci, ale i całkiem przyjemna dla rodziców. Mi się podoba! - Powinno być „mnie”, a dlaczego jest niepoprawnie – trzeba przeczytać.

Każdy tom serii „Amelia i Kuba” jest całością i powieści można czytać bez znajomości wcześniejszych tomów serii.

Rafał Kosik to pisarz science fiction, scenarzysta filmowy i publicysta, laureat licznych nagród (m.in. Książki Roku IBBY i Małego Donga, Nagrody im. Janusza A. Zajdla, Literackiej Nagrody im. Jerzego Żuławskiego), ale również jeden z najpopularniejszych w Polsce autorów powieści dla dzieci i młodzieży. Jego seria dla nastolatków „Felix, Net i Nika” sprzedała się w nakładzie ponad 800 tys. egzemplarzy. Ogromną popularność swojej prozy Rafał Kosik zawdzięcza specjalnej narracji, która uwzględnia percepcję współczesnych dzieciaków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.