Pasja ukryta w świecach

Świece produkowane przez rodzinną firmę Bartek Candles z Bystrzycy (woj. dolnośląskie) są wyjątkowe. Feeria barw, zapachów i kształtów to ich znak rozpoznawczy już od prawie 25 lat. Dzięki nim można stworzyć wyjątkową atmosferę każdego dnia.

 

Tworzenie świec jest dla nas czymś wyjątkowym – to więcej niż tylko praca, to nasza największa pasja – mówi Janusz Bryłkowski, założyciel spółki.

 

Oferta firmy to siedem głównych grup produktowych:

  • świece z diodami, w których blask płomienia łączy się ze światłem diody tworząc niezwykłe połączenie,

  • świece Standard, które są połączeniem klasycznych kształtów, nowoczesnych faktur i pełnej palety kolorystycznej,

  • świece zapachowe o aromatach m.in. brazylijskiej kawy lub chińskiej zielonej herbaty,

  • świece Dekor o wyszukanych kształtach, nadające wyjątkowego charakteru wnętrzu,

  • świece Rustic, łączące w sobie elegancję z nutą ulubionych zapachów,

  • świece w szkle, które dzięki walorom praktycznym i niepowtarzalnym zapachom są jednymi z najczęściej wybieranych produktów,

  • świece okolicznościowe, doskonale podkreślające podniosły nastrój wyjątkowych świąt.

 

Klienci cenią nie tylko różnorodność świec Bartek Candles, ale przede wszystkim ich wykonanie i najwyższą jakość wykorzystywanych materiałów. – Uznanie naszych odbiorców jest dla nas niezwykle ważne. To najcenniejsza nagroda i najlepsza motywacja do dalszego działania. To dzięki Klientom zostaliśmy wyróżnieni w ogólnopolskim Programie Dobra Marka 2014 – Jakość, Zaufanie, Renoma. Dziękujemy! – podkreśla J. Bryłkowski.

 

O tym, dlaczego warto szukać nowych rozwiązań i czy „podejście z sercem” sprawdza się w biznesie rozmawiamy z Dominiką Bryłkowską-Białek, Dyrektorem Marketingu i Sprzedaży w firmie Bartek Candles.

 

Są Państwo firmą rodzinną. Skąd pomysł, aby zająć się właśnie produkcją świec?

 

Pod koniec lat 80., w celu podreperowania budżetu domowego, zajęliśmy się produkcją stroików bożonarodzeniowych. Potrzebne były do nich świeczki, w tamtych czasach trudno dostępne. Z przetopionych starych świec wyprodukowaliśmy krótkie,  cienkie świece stożkowe, później nazwane stroikowymi. Świece te wzbudziły zainteresowanie sprzedawców z kwiaciarń, do których dostarczaliśmy stroiki.  Dlatego w następnym roku, oprócz stroików świątecznych ze świecami, postanowiliśmy wytwarzać  także zestawy samych świec stroikowych.

 

Co dla Państwa jest najważniejsze w codziennej pracy prowadząc ten biznes?

 

Najważniejsza jest dla nas możliwość tworzenia własnego, oryginalnego projektu świec przy użyciu najwyższej jakości surowców i wysoka jakość wykonania. Niezwykłą wagę i dbałość  przywiązujemy również do opakowania, zarówno jednostkowego, jak i zbiorczego naszych produktów.

 

Mają Państwo w swojej ofercie mnóstwo świec różnego rodzaju, kształtu i koloru. Czy jest taka grupa produktów, którą wskazaliby Państwo jako ponadczasową?

 

Takim produktem są świece stożkowe ręcznie wytwarzane, od których zaczynaliśmy naszą przygodę ze świecami. Powstają one poprzez wielokrotne zamaczanie knota w parafinie. Obecnie mamy kilka wielkości tych świec, oprócz cienkich świec stroikowych, świece stożkowe o różnych średnicach i rozmiarach.

 

Skąd czerpią Państwo inspiracje do tworzenia nowych produktów?

 

Każda świeca ma swoją  historię powstania. Tworzymy je wspólnie w gronie rodzinnym, dodatkowo współpracujemy z grafikami z zewnętrznych firm.  Za każdym razem staramy się tworzyć „coś oryginalnego i niepowtarzalnego”, coś co zrodziło się w naszych sercach, umysłach.

 

Intuicja i serce to jednak za mało w biznesie. Jak duże znaczenie w podejmowaniu decyzji mają dla Państwa tendencje rynkowe?

 

Nieustanne śledzenie aktualnych trendów jest niezbędne. Świece  traktowane są jako produkty dekoracyjne, oprócz użytkowej właściwości, więc niezbędne jest dostosowanie  do aktualnych potrzeb rynkowych w dziedzinie dekoracji.

 

Podstawą każdej firmy i jej sukcesu są w dużej mierze jej pracownicy. Jaka jest Państwa polityka względem nich?

 

Zadowolenie naszych pracowników jest również bardzo dużym priorytetem dla firmy. Duża część naszego zespołu jest z nami od ponad 20 lat. Znaczna część naszych pracowników jest równocześnie naszą rodziną, naszymi bliskimi znajomymi lub sąsiadami co przy codziennej pracy ma bardzo duże znaczenie.  

 

Jakie są Państwa główne plany rozwojowe na najbliższe lata?

 

W najbliższych latach planujemy dalszy rozwój w zakresie produkcji świec pod kątem podnoszenia ich jakości i usprawniania procesów wytwórczych. W tym roku zakończyliśmy rozbudowę firmy, powiększając ją o nową halę produkcyjną i magazynową. Obecnie chcemy skoncentrować się na unowocześnieniu parku maszynowego.

 

Rozmawiała Agnieszka Kluska

 

 

 

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
51%
49%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.