ROBOD SA gwarancją jakości usług

logo_robod_1_rgb_3530

Firma ROBOD SA z Gdańska, wieloletni usługodawca outsourcingowy, kompleksowo wspierający zarządzanie firm środkami ochrony indywidualnej, został uhonorowany Złotym Godłem Quality International 2016 w kategorii usługa.


Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2016 przyznała firmie ROBOD SA tytuł Laureata i Złote Godło za najwyższej jakości usługi outsourcingu – maszyny vendingowe. Wysoko oceniono podmiot i nagrodzono działania związane z wdrażaniem, a także promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach działalności firmy, zwłaszcza w zakresie oferowanej usługi maszyn vendingowych, będącej przedmiotem konkursowego zgłoszenia.


qi_gold_2016_1917

 

Firma ROBOD SA oferuje nie tylko wysokiej jakości artykuły BHP, ale również fachowe doradztwo. Od ponad 13 lat skutecznie realizuje usługę outsourcingu, która opiera się na kompleksowym wsparciu w zakresie zarządzania sferą środków ochrony indywidualnej (ŚOI). W ramach tej usługi ROBOD oferuje maszyny vendingowe czyli kompleksowy system do automatycznego wydawania ŚOI bezpośrednio u klienta.

 

Doświadczenia ostatnich lat dużych polskich firm produkcyjnych pokazały, że zmiana produktów na tańsze, często niższej jakości nie przekładała się na oszczędności, wręcz przeciwnie, jest źródłem dodatkowych kosztów, a często wdrażane rozwiązania nie są w pełni akceptowalne przez pracowników. Zakłady nie chcą już eksperymentować z tanimi zamiennikami w ŚOI. Ważne jest, aby produkty różnych marek były dostarczone w pełnym zakresie przez jednego dostawcę na korzystnych warunkach współpracy (dogodne terminy płatności, utrzymywanie odpowiednich zapasów magazynowych i szybka realizacja dostaw). Tendencja do upraszczania łańcucha dostaw spowodowała zainteresowanie automatami dystrybucyjnymi i rozwój tej usługi w portfolio ROBOD SA.

 

 

dystrybutor-artykulow-bhp_2125

Dystrybutor artykułów BHP

 

Pracownicy firmy ROBOD nie tylko profesjonalnie dokonują doboru ŚOI ale także projektują cały system dystrybucji odpowiednio dostosowany do  wielkości zakładu, ilości użytkowników, liczby produktów i specyfiki systemu pracy. Główne korzyści to optymalizacja kosztów, dostęp do danych (kompleksowa informacja o wykonanych operacjach oraz stanie artykułów w urządzeniu), pełny nadzór nad dystrybucją ŚOI oraz zdyscyplinowanie pracowników, m.in. w dbałości o ochrony.

 

Maszyny vendingowe ROBOD SA

 

Specjaliści ROBOD SA odpowiedzialni za dobór środków ochrony indywidualnej, opracowują listę produktów wspólnie ze specjalistami z działu BHP i zakupów. Ustalone asortymenty wynikają z realnej oceny ryzyka zawodowego, liczby pracowników oraz analizy stosowanych rozwiązań na stanowisku pracy zarówno w aspekcie kosztów użytkowania, jak i ilości zużywanych produktów. Opracowanie listy środków ochrony indywidualnej ma na celu optymalizację rodzajów i ilości produktów, weryfikację skuteczności ochrony z uwzględnieniem warunków pracy oraz wzajemnego dopasowania ŚOI. Następnym krokiem realizowanym przez ROBOD SA jest stworzenie bazy i skonfigurowanie systemu tak, aby użytkownik przykładając indywidualną kartę magnetyczną mógł pobrać ściśle określone środki ochrony indywidualnej, które zostały zdefiniowane przez służby BHP jako odpowiednie dla danego stanowiska.

 

Miejsca ustawienia automatów określane są na podstawie analizy rozmieszczenia stanowisk pracy. Najczęściej w pobliżu tych stanowisk lub przy szatniach, aby zminimalizować czas potrzebny na przejście i pobranie produktów. Urządzenia uzupełniane są przez serwisantów ROBOD SA zgodnie z opracowaną macierzą rozmieszczenia produktów w taki sposób, aby pracownicy korzystający z automatów mieli pełny dostęp do niezbędnych produktów przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu.

 

Wprowadzając system dystrybucji ŚOI za pośrednictwem maszyn vendingowych ROBOD SA odciąża pracodawcę z obowiązków związanych z zabezpieczeniem sfery BHP (chodzi m.in. o zagadnienia związane z zaopatrzeniem, logistyką oraz doradztwem z zakresu doboru środków ochrony indywidualnej), klient w ten sposób może cały potencjał ludzki i produkcyjny wykorzystać do realizowania swojej głównej działalności.

 

ROBOD SA od 4 lat z sukcesem wdraża usługę maszyn vendingowych. Z analiz i rozmów z klientami wynika, że usługa ta będzie się mocno rozwijać. Związane jest to z rosnącymi kosztami pracy. Firmy produkcyjne zmuszone będą do dalszego poszukiwania obszarów, w których można zredukować koszty, zoptymalizować procesy oraz zapewnić przez 24 godziny dostęp do ŚOI, a przez to wspomagać ciągłość produkcji. W prowadzenie do strefy BHP usługi związanej z dystrybucją ŚOI za pomocą maszyn vendingowych pomaga w optymalizacji procesów dystrybucji wewnątrz zakładu pracy. ROBOD usprawnia te procesy, przez co generuje dodatkowe oszczędności.

 

***

Informacja o firmie

Firma ROBOD SA jest obecna na rynku już od ponad 20 lat. W tym czasie zdobyła doświadczenie oraz zaufanie klientów jako producent i dystrybutor wysokiej jakości odzieży roboczej i ochronnej oraz środków ochrony indywidualnej. Firma nieustannie się rozwija, posiada sieć placówek handlowych rozmieszczonych na terenie kraju m.in. w Gdańsku, Gdyni, Białymstoku, Szczecinie, Wrocławiu i Katowicach. W 2012 roku ROBOD SA stał się częścią grupy Kistenpfennig AG obecnej na terenie Polski, Niemiec, Rumunii oraz Luksemburga. ROBOD SA poszerzył tym samym gamę produktów o przemysłowe części zamienne. Od sierpnia 2015 firma należy do europejskiej grupy IPH posiadającej ponad 280 oddziałów i zatrudniającej prawie 4 tys. pracowników. Mocną stroną firmy jest produkcja odzieży pod własną marką, szeroki wachlarz produktów innych uznanych marek oraz rozbudowana usługa outsourcingu BHP, polegająca na partnerskim wsparciu w zakresie zarządzania sferą środków ochrony indywidualnej.

 

Karolina Kolankiewicz
Specjalista ds. Marketingu

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Autor
Zaloguj się i komentuj pod swoim nickiem, jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
Treść
Obrazek
Podaj kod
 
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.