Będzin nie zwalnia tempa

bedzin_logo_pion_kolor_750

 

Będzin to nie tylko miasto o wyjątkowych walorach historycznych i turystycznych, ale także wymarzone miejsce do spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Z drugiej strony historia Będzina od dziesięcioleci nierozerwalnie łączy się z gospodarką i przemysłem.

 

W ostatnim czasie wzrasta ruch inwestycyjny i zainteresowanie Będzinem. W październiku 2015 roku miasto sprzedało duży teren inwestycyjny o powierzchni 5 hektarów znajdujący się w dzielnicy Warpie, w południowo-wschodniej części miasta. Inwestor buduje na tym obszarze budynek magazynowo-produkcyjny z zapleczem socjalno-biurowym oraz infrastrukturą towarzyszącą.

 

– Sprbedzin_lukasz_komoniewski_702zedaż tak dużej powierzchni inwestycyjnej to olbrzymi sukces, być może największy od kilkudziesięciu lat. Nie udałoby się to bez nieustępliwości i determinacji, które doprowadziły do zwycięskiego finału i pozyskania dla miasta takiego inwestora. Dzięki tym krokom mamy na terenie miasta przedsiębiorcę, który w dużym stopniu pomoże rozwiązać problem bezrobocia, bo kilkaset nowych miejsc pracy to potężny „zastrzyk” nie tylko dla będzinian, ale także dla osób z terenu całego Zagłębia pozostających bez zatrudnienia – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.


Ostatnie lata obfitowały w ciekawe przedsięwzięcia i inwestycje. Na terenie Będzina powstała bardzo bogata infrastruktura sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców w każdym wieku – liczne nowoczesne place zabaw, 6 Stref Aktywności Rodzinnej, lodowisko, skatepark, boiska do siatkowej piłki plażowej to tylko niektóre z miejsc, gdzie aktywnie można spędzić czas w Będzinie. W tym roku kontynuowano nowe inwestycje sportowe i rekreacyjne – powstały ciekawe obiekty, m.in. wodny plac zabaw czy pumptrack. Wodny plac zabaw jest niewątpliwie wspaniałym miejscem frajdy i zabawy dla całej rodziny, cieszącym się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców Będzina, ale i okolicznych miast. Cały obiekt jest monitorowany i oświetlony nocą.

 

bedzin_wodny_plac_zabaw_900

Wodny plac zabaw

 

Pumptrack czyli rowerowy plac zabaw jest innowacyjnym kompleksem i nowym miejscem aktywności ruchowej na mapie Będzina. Bezpieczny tor treningowy sprawi radość każdemu pasjonatowi dwóch kółek. Początkujący mogą powoli i spokojnie przejeżdżać tor, wprawni rowerzyści rywalizować między sobą, a najlepsi jeździć na jednym kole. Wkrótce w Będzinie powstanie bawialnia dla dzieci. Będzie to pierwsza tego typu inwestycja w mieście. Na kilku poziomach atrakcji najmłodsi skorzystają z bezpiecznej powierzchni do zabawy z ciekawą aranżacją. Taka inwestycje na pewno spodoba się mieszkańcom, zwłaszcza tym młodszym.

 

bedzin__pumptrack_-_rowerowy_plac_zabaw_1200

Pumptrack - rowerowy plac zabaw


W tym roku w mieście trwają także remonty dróg, budowa nowych chodników i prawie stu nowych miejsc parkingowych, modernizacje budynków mieszkalnych i komunalnych, remonty przedszkoli i szkół, planowane są nowe nasadzenia drzew i rewitalizacja Parku Rozkówka i Małpiego Gaju w ramach realizacji projektu „Zagłębiowski Park Linearny”.

 

– Ciekawe instytucje kultury, takie jak Muzeum Zagłębia czy Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana, dobrze rozwinięta baza sportowa, liczne udogodnienia dla najmłodszych mieszkańców,  zmodernizowane obiekty dydaktyczno-oświatowe, ciekawie zagospodarowane tereny dla miłośników rekreacji na świeżym powietrzu, sprawiają, że Będzin to niezwykle ciekawe miejsce do zamieszkania i wypoczynku – podsumowuje prezydent Łukasz Komoniewski.

 

bedzin_zamek_w_bedzinie1_1036   bedzin_zamek_w_bedzinie2_1037

Zamek w Będzinie                                                                         Będzińskie podziemia

 

 

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
54%
46%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.