Kompleksowa stolarka dla domu

Budowa domu dla wielu jest najważniejszą inwestycją w życiu. Wybór projektu, planowanie położenia poszczególnych pomieszczeń, dobór materiałów budowlanych, które zapewnią odpowiedni efekt termoizolacyjny, to etapy skomplikowane i często stresujące.

Istotnymi elementami wpływającym na zminimalizowanie strat ciepła w domu są właściwie dopasowane okna i drzwi zewnętrze oraz brama garażowa. Dlatego w przypadku stolarki otworowej warto zastanowić się nad zakupieniem kompletu od jednego producenta.

 

W jaki sposób ustrzec się przed niepotrzebną utratą ciepła w budynku?


Nie można zapomnieć, że oprócz materiałów, z których zostanie zbudowany dom oraz zaplanowania odpowiedniego ocieplenia murów, kluczową rolę przy projektowaniu energooszczędnego budynku odgrywa stolarka okienno-drzwiowa, osłony, a także brama (szczególne, gdy garaż jest wbudowany w bryłę). Wraz z rozwojem nowych technologii na rynku pojawia się wiele efektywnych energetycznie produktów i w pewnym momencie większość inwestorów staje przed dylematem związanym z tym, jaką stolarkę otworową wybrać.

Dobrym rozwiązaniem jest stworzona przez firmę KRISPOL linia HOME, obejmująca komplet stolarki otworowej dla domu, w której skład wchodzą okna i drzwi wejściowe, rolety zewnętrzne oraz brama garażowa o bardzo dobrych parametrach izolacyjnych (o grubości 60 mm). Zestaw ten jest dedykowany nie tylko osobom budującym domy energooszczędne i pasywne, ale wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach, związanych z codzienną eksploatacją budynku.


Ciepło ucieka przez okno


Okna mogą odpowiadać nawet za 25 proc. strat ciepła w domu. Oprócz parametrów termicznych mają one wpływ na stylistykę budynku. Istotna jest ich liczba, wielkość, kształt, rozmieszczenie, funkcje zastosowanych okuć oraz kolorystyka. Aby stwierdzić czy dany model spełnia wymagania okna energooszczędnego, musimy sprawdzić z jakiego profilu zbudowana jest ościeżnica i skrzydło oraz z ilu szyb została stworzona znajdująca się w nim szyba zespolona.

W przypadku profilu okiennego warto określić jego klasę (grubość ścian) oraz głębokość. W oknach PVC na izolację ma również wpływ ilość i wielkość komór wewnątrz profilu. Przed utratą ciepła zabezpieczają również uszczelki i listwy podparapetowe, które ograniczają mostki termiczne między oknem a murem.

Okna FEN 92 marki KRISPOL spełniają wszystkie wymienione powyżej wytyczne energooszczędności. Wykonane są z 6-komorowych profili o głębokości 92 mm (jedne z najgrubszych na rynku), umożliwiają zastosowanie 3- a nawet 4-szybowych przeszkleń. Ich atutem są również stalowe kształtowniki, które wzmacniają okno od wewnątrz. Pomimo solidnego profilu, dzięki prostej formie i możliwości dostosowania kolorystycznego, produkty te zachowują lekki i elegancki wygląd.

Firma może się również pochwalić drzwiami tarasowymi podnoszono-przesuwnymi HST 85, które są najgłębszym i najcieplejszym tego typu systemem na rynku. Stanowią one idealne rozwiązanie dla wyjść tarasowych lub ogrodowych.

Energooszczędność domu oprócz okien zapewniają również rolety. Wśród różnych typów osłon najlepsze właściwości izolacyjne dają rolety zewnętrzne. Najbardziej efektywne są te do zabudowy, ale wymagają zaplanowania już na etapie projektowania domu.

W ofercie rolet zewnętrznych firmy KRISPOL znaleźć można propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego. W tym drugim przypadku szczególnie polecane są tzw. rolety do zabudowyKALIMA RZ, które najlepiej redukują ubytki ciepła. Gwarantują one również dyskretne wykończenie okien (skrzynka jest całkowicie ukryta pod tynkiem i niewidoczna, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz domu).

W naszym zmiennym klimacie, rolety zewnętrzne mają zastosowanie zarówno zimą (oszczędności związane w ogrzewaniem), jak i latem (przyjemny chłód oraz ochrona przed nadmiernym nasłonecznianiem pomieszczeń). Dodatkowo jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą podnieść bezpieczeństwo w swoim domu. Wyposażone w rolety okna można podłączyć do systemu alarmowego lub zamontować w nich specjalne zabezpieczenia, które ochronią posesję przed włamaniem.


Drzwi – wizytówka domu


Wchodzące w skład oferty KRISPOL drzwi zewnętrzne SOLANO są dopracowane w najdrobniejszym szczególe zawierają m.in. dodatkowe wkłady termiczne wewnątrz profili, przekładki bimetaliczne w profilach, oraz przekładki poliamidowe w progu. Wszystko po to, aby każdy element składowy konstrukcji spełniał najlepsze parametry cieplne.

Wnętrze drzwi wypełnione jest grubą warstwą izolatora, co zapewnia bardzo niską wartość współczynnika przenikania ciepła. Dodatkowo produkty te są wzmocnione wyjątkowo wytrzymałymi systemem profili aluminiowych.

Kolekcja drzwi SOLANO powinna trafić w preferencje estetyczne wszystkich grup klientów (obejmuje dziesięć unikalnych wzorów – zarówno w wersjach klasycznych, jak i nowoczesnych).

Ważne jest również to, że wszystkie produkty marki KRISPOL są spójne architektonicznie, a kolorystyka poszczególnych elementów jest taka sama – nie należy obawiać się, iż poszczególne elementy z kompletu będą różnic się odcieniami lub fakturą.


Gdy garaż jest integralną częścią domu


Garaż usytuowany w bryle budynku to bardzo wygodne rozwiązanie, które może, ale nie musi kłócić się z izolacją cieplną domu. Pomieszczenie to zazwyczaj nie jest ogrzewane w takim stopniu, jak wnętrze domu, a dodatkowo przy otwieraniu bramy zimą szybko się wyziębia. Aby przeciwdziałać nadmiernemu chłodzeniu pomieszczeń przez garaż, należy go ocieplić oraz koniecznie zamontować odpowiednią bramę (wypełnioną pianką poliuretanową o maksymalnej grubości). Kompleksowym rozwiązaniem w takim wypadku jest brama garażowa VENTE RFS 60. Istotą produktu jest wykonanie go z paneli o grubości 60 mm oraz to, że panel zachowuje swoją grubość na całej wysokości – także w miejscu łączenia z sąsiednimi sekcjami. Dodatkowo materiał, z którego jest wykonana brama zabezpieczony jest uszczelkami, które zatrzymują wilgoć i podmuchy zimnego powietrza.

Bramy z serii VENTE K2 RFS 60 składają są z gładkich, eleganckich paneli, bez przetłoczeń oraz dostępne są w bogatej ofercie kolorystycznej. Wzornik jest oczywiście spójny z serią produktów KRISPOL linii HOME.


Jeden producent = gwarancja spokoju


W przypadku stolarki otworowej bardzo istotne jest aby okna, drzwi i brama garażowa były solidnie wykonane i zamontowane w odpowiednim momencie. Dlatego warto zastanowić się nad zakupieniem wszystkich jej elementów od jednego, zaufanego producenta.

Rozwiązanie to gwarantuje szereg korzyści, m.in. zachowanie pełnej spójności kolorystycznej, stylu i wykończenia poszczególnych elementów. Niewątpliwymi zaletami są również fachowe doradztwo na każdym etapie ścieżki zakupowej oraz jednolita opieka gwarancyjno-serwisowa.  

W asortymencie KRISPOL znaleźć można dodatkowo szeroką gamę dodatków oraz kompleksową ochronę domu już na etapie budowy (m.in. dzięki systemowi safeHOME). Plusem jest również możliwość montażu poszczególnych elementów w jednym terminie, co skraca proces budowy domu. Firma oferuje również 5-letnią gwarancję dla zamówionego kompletu produktów.

Atutem marki KRISPOL jest również dostępność jej produktów, dzięki stworzonej ogólnopolskiej sieci salonów. W placówkach firmy klienci otrzymują fachową poradę ekspertów, mogą przetestować poszczególne produkty i je zamówić. Wszystko kompleksowo realizowane jest w jednym miejscu, co jest gwarancją spokoju i stabilności.


Komplet stolarki otworowej marki KRISPOL w składzie: okna FEN 92, rolety KALIMA RZ, drzwi SOLANO oraz brama garażowa VENTE RFS 60, został nagrodzony Złotym Godłem QI w tegorocznej edycji Programu Najwyższa Jakość QI. Produkty te posiadają doskonałe parametry termoizolacyjne i świetnie sprawdzą się w domach tworzonych z myślą o oszczędnościach związanych z eksploatacją budynku.


Więcej o produktach KRISPOL:

www.krispol.pl

Oceń artykuł:
zobacz ranking »
48%
52%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.