POLDIM rozwija swoją działalność

Nowa spółka POLDIM powstała w grudniu 2014 roku i kontynuuje tradycje upadłej firmy POLDIM Tarnów S.A., której znak towarowy POLDIM - właściciel nowej spółki Piotr Jarosz odkupił od syndyka masy upadłościowej.

 

295123_350_01

 

Firma zajmuje się budową, remontami oraz modernizacją dróg krajowych, ulic miejskich, a także dróg wszystkich kategorii administrowanych przez zarządy dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

 

dbrowa_1840

 Remont drogi powiatowej nr 1313 R Jasło-Ryglice w m. Dębowa i Jodłowa

 

Spółka POLDIM rozwija swoją działalność oraz konsekwentnie zmierza do utrzymania silnej pozycji na rynku. Obszar swojej działalności skupia na terenie województw: małopolskiego i podkarpackiego. Spółka POLDIM dysponuje wykwalifikowaną kadrą i bazą sprzętową, stale inwestuje w ich rozwój.

 

jodowa._640

Remont drogi powiatowej nr 1313 R Jasło-Ryglice w m. Dębowa i Jodłowa


Główna siedziba oraz baza sprzętowa znajduje się w Dębicy przy ul. Drogowców. Ponadto Spółka rozwija swoje oddziały w Kozodrzy i Woli Dębińskiej. Aktualnie tworzy nowy oddział w Rzeszowie.

 

jodowa_640

Remont drogi powiatowej nr 1313 R Jasło-Ryglice w m. Dębowa i Jodłowa

 

Co dodatkowo warto podkreślić POLDIM Sp. z o.o. powiązana jest osobowo z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym S.A. w Dębicy, która to Spółka powstała w wyniku przekształcenia, przedsiębiorstwa Państwowego gdzie zgodnie z zapisami Statutowymi Skarb Państwa zobowiązał się przekazać część posiadanych jeszcze akcji Pracownikom Spółki, jednakże do dnia dzisiejszego to nie nastąpiło. Niestety PDM w Dębicy jako Spółka z akcjonariuszem Skarbem Państwa, nie może korzystać praktycznie z żadnych dotacji czy subwencji, gdzie wszystkie konkurencyjne firmy drogowe z terenu województwa Podkarpackiego, ubiega się z sukcesem o dofinansowanie. Taka sytuacja spowodowała, iż Piotr Jarosz postanowił spróbować odtworzyć potencjał firmy POLDIM w nowej Spółce z o.o., gdyż taki akcjonariusz jak Skarb Państwa niestety zamiast pomagać, to wręcz blokuje rozwój firmy w której posiada akcje.

 

Spółka POLDIM zrealizowała kontrakty:

1. Remont drogi powiatowej nr 1313 R Jasło-Ryglice w m. Dębowa i Jodłowa km 23+770-26+662, 26+672-28+665, 28+749-29+826 wraz z remontem przepustów w km 24+484, 25+835, 25+944, 27+162, 27+575.

2. Przebudowa ciągu drogi powiatowej Nr 1307K Swarzów-Mędrzechów - Delastowice na odcinku Swarzów-Mędrzechów - II etap w km 2+520-5+400.

3.Budowa tras rowerowych w Małopolsce – Zadanie 1. Wiślana Trasa Rowerowa (WTR) – odcinek 1: Drwinia (Niepołomice) – Szczucin

Aktualnie w ramach konsorcjum wraz z Przedsiębiorstwem Drogowo mostowym SA zadanie pod nazwą: Budowa zintegrowanej sieci tras rowerowych w Województwie Małopolskim- Zadanie nr 2-EuroVelo(EV4) od m. Wola Batorska do m. Jodłówka Wałki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
50%
50%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.