Electrolux Design Lab 2012 - 3 Polaków w półfinale!

Electrolux Design Lab 2012 - 3 Polaków w półfinale!

 

Teraz z prac półfinalistów zostanie wybrana finałowa 10. Wielki finał EDL odbędzie się 25 października 2012 r. w Mediolanie.

Każdy z finalistów zaprezentuje swój pomysł przed jury podczas uroczystej gali. Jury będzie oceniało projekty zwracając uwagę na intuicyjne wzornictwo, innowacyjność, walory estetyczne oraz użyteczność dla konsumenta. Do wygrania jest 5 tys. euro oraz półroczny, płatny staż w centrum wzornictwa Electrolux. Osoba, która zajmie drugie miejsce otrzyma 3 tys euro, a trzecie miejsce – 2 tys. euro.

 

Projektowanie dla zmysłów


 Zadaniem uczestników tegorocznej edycji było zaprojektowanie urządzenia gospodarstwa domowego, które będzie można odbierać wszystkimi zmysłami. Organizatorzy zachęcali, aby inspirację czerpać z wiedzy i doświadczeń profesjonalistów (szefów kuchni, architektów, projektantów wnętrz etc.). W wybranych 30 projektach najlepiej przedstawiono skandynawską tradycję Electrolux w połączeniu z nową koncepcją urządzeń AGD, które stymulują, angażują i wykorzystują zmysły.

 

Wśród wybranych prac są między innymi:
- pralka w kształcie hula hop,
- urządzenie informujące o świeżości produktów przechowywanych w lodówce,
- urządzenie pomagające gotować osobom niewidomym,
- talerz, który zamienia poszczególne składniki dania w muzykę,
- eleganckie mieszadełko samodzielnie mieszające potrawy podczas gotowania,
- żelazko na podczerwień, do prasowania ubrań bez ich zdejmowania

 

Serdecznie gratulujemy polskim półfinalistom, których prace doceniło jury. Oto ich projekty:

 

1. Aeroball. Autor: Jan Ankiersztajn, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Aeroball w rewolucyjny sposób poprawi jakość otoczenia, w którym żyjemy. Małe kulki, Aeroball, unosząc się w powietrzu jednocześnie je oczyszczają. Jeśli samo filtrowanie nie wystarczy, można użyć kulek zapachowych. Inspiracją do projektu było obserwowanie świetlików. Błyszcząca powłoka Aeroball pochłania światło w ciągu dnia i emituje promienie w nocy, które delikatnie oczyszczają powietrze wokół nas. Przestrzeń w obecnych czasach jest towarem luksusowym. Kulki Aeroball oczyszczają i odświeżają nasze otoczenie sprawiając, że staje się piękniejsze.

 

2. Sensual Control. Autor: Małgorzata Szostak, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

Sensual Control to przenośny panel kontrolny, który informuje o zakończonym procesie gotowania. Panel umożliwia jednocześnie zdalne kontrolowanie temperatury dania z dowolnego miejsca w domu. Sensual Control wykorzystując technologię bezprzewodową, poinformuje użytkownika o tym, że woda już się zagotowała, makaron ugotował albo że czas przewrócić rybę na drugą stronę. W tym czasie można zająć się innymi, ważnymi sprawami lub spokojnie odpocząć, wiedząc że z Sensual Control obiad się nie przypali. Wszystkie niezbędne informacje i funkcje potrzebne do przygotowania obiadu znajdują się na małej bransoletce. Dzięki Sensual Control można być prawdziwym gospodarzem, który spędza czas na zabawianiu swoich gości, a nie pilnowaniu garnków w kuchni.

 

3. Wentylor. Autor: Michał Pośpiech, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

 

 

 

Wentylor pozwala odświeżyć mieszkanie oraz uspokoić umysł. Inspiracją do stworzenia tego niesamowitego urządzenia była twórczość Leonarda Da Vinci oraz obserwacja przyrody. Dzięki Wentylorowi można regulować temperaturę w mieszkaniu oraz uwolnić umysł od codziennych obowiązków i stresów. Wentylor został tak zaprojektowany, aby odzwierciedlać spokojny, kojący ruch skrzydeł ptaków oraz delikatny dźwięk ich trzepotania. Wentylor zapewnia ciszę i spokój w każdym domu.


Więcej informacji na stronie:

www.electroluxdesignlab.com

 

 


 

 

Electrolux jest wiodącym na świecie producentem urządzeń gospodarstwa domowego i urządzeń profesjonalnych. W ponad 150 krajach, każdego roku, sprzedaje ponad 40 milionów produktów, takich jak chłodziarko-zamrażarki, zmywarki, pralki, kuchnie oraz drobne urządzenia AGD, m.in. odkurzacze. Electrolux tworzy innowacyjne urządzenia o przemyślanym wzornictwie i łatwej obsłudze, które zaspokajają rzeczywiste potrzeby konsumentów i profesjonalistów. W skład Grupy Electrolux wchodzą takie znane marki jak: Electrolux, Zanussi, AEG, Eureka i Frigidaire. W 2011 roku wartość sprzedaży Grupy wyniosła 102 miliardy koron szwedzkich. Grupa zatrudniała 58 000 pracowników.

Więcej informacji na www.electrolux.pl oraz http://newsroom.electrolux.com/pl/

 

 

 

Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
55%
45%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.