ZWiK w Grodzisku Mazowieckim laureatem programu Najwyższa Jakość QI 2014

Kapituła Programu Najwyższa Jakość Quality International 2014 pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Klubu Polskie Forum ISO 9000 przyznała Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim tytuł Laureata oraz Złote Godło QI w kategorii QI Services.

 

Jest to kolejna nagroda potwierdzająca, że ZWIK stosuje najwyższe standardy jakościowe w zakresie świadczonych usług. Jako jeden z pierwszych zakładów wodociągowych w Polsce Spółka uzyskał w 2010 roku certyfikat PN-EN ISO 22000:2006 w zakresie ujmowania, uzdatniania i dystrybucji wody. Gwarantuje to, że produkcja i dystrybucja wody prowadzone są w sposób przejrzysty i zgodny z wymaganiami dotyczącymi produkcji żywności. Produkcja prowadzona jest w pięciu całkowicie zmodernizowanych nowoczesnych stacjach uzdatniania wody. Jakość wody jest monitorowana na wszystkich etapach jej wytwarzania od ujęcia do dystrybucji. W 2012 roku Laboratorium Spółki będące jednym z działów ZWIK, które otrzymało certyfikat akredytacji laboratorium badawczego nr AB 1372 potwierdzający kompetencje do wykonywania badań wody i ścieków w zgłoszonym zakresie oraz spełnienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2005. Laboratorium pracuje także na potrzeby oczyszczalni ścieków komunalnych w Grodzisku Mazowieckim przyjmującej ścieki komunalne także z Milanówka, Brwinowa i Podkowy Leśnej. Przeprowadzane analizy jakościowe i ilościowe ścieków surowych i oczyszczonych umożliwiają optymalizację przebiegu procesu technologicznego. Oczyszczone ścieki spełniają wszystkie wymagania określone w Pozwoleniu Wodnoprawnym przyczyniając się do poprawy jakości środowiska naturalnego.


W celu utrzymania wysokiej jakości świadczonych usług Spółka na bieżąco prowadzi modernizacje istniejących urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych. Między innymi sukcesywnie wymieniane są awaryjne sieci oraz stare, stalowe przyłącza wodociągowe na nowe wykonane z tworzyw sztucznych, w czerwcu zakończono modernizację mechanicznego stopnia oczyszczania ścieków na oczyszczalni. Niezależnie od tych działań rozbudowywane są sieci wodno-kanalizacyjne na terenie Miasta i Gminy, budowane są przyłącza kanalizacji sanitarnej w celu podłączenia budynków mieszkalnych, aby jak największej liczbie mieszkańców zapewnić możliwość z ich korzystania i poprawienie jakości życia.


ZWIK prowadząc inwestycje korzysta ze środków własnych oraz z dotacji i pożyczek preferencyjnych podlegającym częściowym umorzeniom, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a także z Funduszu Spójności w ramach projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Grodzisk Mazowiecki”.

 

zdj._nr_1_1781      zwik_grodzisk_maz_3496     

zwik_877_01

 

 

 


Tagi:
Oceń artykuł:
zobacz ranking »
60%
40%
Copyright © ForumBiznesu.pl 2012-2019 - Design & Engine - portale internetowe - FineCMS.pl
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.